Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Fantastický Mercedes ze 70. let dostal techniku moderního AMG

Nová auta jsou jistě bezpečnější, rychlejší, kultivovanější a v neposlední řadě také daleko lépe jezdí. Jestli jim však něco chybí, pak je to smyslná dávka charismatu, jakou má třeba tento hnědý Mercedes W111. Ani na moment si jej nespletete a způsob, jakým pluje po silnici, vás zaručeně uhrane.
Vydáno: 31.10.2017
Mercedes-Benz W111 M-Coupe 5
Mercedes-Benz W111 M-Coupe 5 Autor: Mechatronik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jenomže co když vám chybí výkon? Výkon, kterého model W111 rozhodně neměl přebytek, neboť i jeho nejsilnější verze dosáhla pouze na 200 koní. Odpověď naleznete u společnosti Mechatronik. Ta si totiž elegantní kupé z roku 1970 vzala do parády a pod jeho háv umístila podstatně modernější pohonnou jednotku a kompletní techniku z Mercedesu SLK 55 AMG, jehož osmiválec o objemu 5,44 litru dává 360 koní.

Nové auto z roku 1970

Výsledkem je Mercedes-Benz W111 s přídomkem M-Coupe (M jako Mechatronik), jehož moderní atmosferické srdce je spojeno se samočinou převodovkou 7G-Tronic. Vozu pak samozřejmě nechybí ani systémy ABS, ASR nebo moderní brzdy, díky nimž funguje daleko lépe. Podvozek se rovněž dočkal posílení, má být ale stále stejně plavný a pohodlný.

Nejlepší je ale stav auta. Toto elegantní kupé má na tachometru pouze 11 299 kilometrů, a kdybyste náhodou chtěli, po dobrém svezení vám Mechatronik moderní osmiválec vyndá a budete mít celé auto znovu v původním stavu. Levné to ale nebude. Zatímco nejsilnější verze 280 SE s 3,5litrovým osmiválcem a výkonem 200 koní v úžasném stavu dnes stojí okolo 4 milionů korun, za W111 M-Coupe dáte 400 tisíc eur, tedy lehce přes 10 milionů korun. A to je pořádný balík.

Článek je zařazen v: Mechatronik , Mercedes , Mercedes Benz 280 SE , Mercedes Benz W111 , W111 , Mercedes W111 , SLK 55 AMG , V8 AMG , Mercedes V8 AMG , 1970 , Mercedes veterán
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama