Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Famózní krabice na kolech

Joey Ruiter z Grand Rapids v Michiganu postavil něco, co vybočuje zcela z koncepce moderních aut. Jeho Reboot Buggy je krabice na kolech. Doslova. Ale fantastická krabice.
Vydáno: 29.12.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moderní auta jsou dělána pro cestující. Mají výkonná rádia, navigace, vyhřívané sedačky, čtecí lampičky a spousty serepetiček, pro které se už zapomíná na samotná auta. Reboot Buggy je auto, které myslí samo na sebe. Na svou podstatu. Na nic jiného. Takže je to auto pro radost. Pro vyždímání adrenalinu do poslední kapky. Je to buggy s dlouhým zdvihem pružení, pořádnými odolnými nápravami a velkým a výkonným motorem.

Jenže jak ji zaobalit? Jak vyjádřit ten nejčistší purismus, tu jedinou a nikdy nekončící snahu o jediné – o zábavu? Prostě nedělat design jako jiní – zprohýbané trubky, nějaké snahy o design, aerodynamiku… Vždyť i krabice na kolech s velmi silným motorem dokáže letět dostatečně rychle. A tak vznikla krabice na kolech.

 

Kokpit pro cestující je z hliníku, dveře a čelní sklo jsou z polykarbonátu. Žádný komfort. Žádné legrácky. Třeba přístrojová deska je opět jen zatmavený polykarbonát, pod kterým se zobrazují digitální číslice rychlosti, otáček, tlaku a teploty oleje…

A co další části auta? Nic. Prostě dva obdélníky nahrazující rám a k nim přidělaný motor, diferák a nápravy. A všechno velmi neobyčejné. Agregát je 6,3 V8 HEMI s výkonem 470 koní. Přes třístupňovou automatickou převodovku pohání zadní kola přes sportovní diferák Eaton Detroit Truetrac.

Nejdražší autíčka pro děti

Pět nejdražších autíček pro děti

 

Kola mají ráfky o průměru 26 palců a na nich jsou terénní čtyřicetipalcové terénní pneumatiky. Pružení je speciální King Coil 2.5" 12" vpředu 16" vzadu.

Podívejte se na video, jak neuvěřitelné auto to je.

Joey Ruiter postavil auto už v roce 2013 a prošlo už mnoha testy. A proč tedy o něm píšeme? Protože je nám líto, že jsme promeškali jeho aukci. Nedávno totiž prošlo internetovým portálem eBay a prodalo se v přepočtu za 421 000 korun. Ach jo. To by byl dárek pod stromeček!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama