Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Extrémní Subaru přestavěli k nepoznání. Poznáte, o jaký model šlo?

Tohle původně opravdu bylo obyčejné rodinné Subaru. Jen prošlo velkou úpravou, která mu měla zaručit úspěšný start v náročném offroadovém závodu Baja 500. Ačkoliv závod nedokončilo, získalo si hodně fanoušků.
Vydáno: 07.06.2017
Extrémní Subaru přestavěli k nepoznání
Extrémní Subaru přestavěli k nepoznání Autor: Grabowski Brothers Racing
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A to hlavně proto, že když se řekne Subaru a závod, většina si vybaví ostré WRX STI, které už pěknou řádku let trápí soupeře v různých rallye závodech. Baja 500 je ale opravdovým extrémem, kterému se říká přípravka na Dakar. Však se ho také účastní řada jezdců Dakaru. Piluje se zde technika, výdrž i odolnost samotných jezdců.

A právě tento závod řádně prověřil i tuto jedinečnou buginu, která, ač se to nezdá, opravdu má základ v japonském Subaru. Jako základ posloužilo u i u nás prodávané Subaru XV, z něhož by měla pocházet i pohonná jednotka. Tvůrce bližší informace bohužel neprozradil, ale mělo by jít o klasický boxer, který ovšem prošel novým naladěním a několika technickými změnami.

Při závodě se do kabiny posadila dvojice Dusty a Parker Grabowski z týmu Grabowski Brothers Racing. Ačkoliv závod nezvládli dokončit, příště už to prý bude lepší. My samozřejmě držíme palce.

Článek je zařazen v: přestavba , offroad , Subaru , Baja 500 , Subaru XV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama