Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Extrémní blázni na extrémních kopcích

Jsou kopce, které byste raději obešli, protože byste na ně ani nevyšplhali. Ale jsou blázni, kteří je zdolají. Ale bez maček, cepínů, skob a lan. Bez zajištění. V autě.
Vydáno: 22.04.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jde o extrémní závody do extrémních kopců. Jsou to divoké jízdy v přírodě, kde byste jen stěží někdy mohli očekávat závodní auta. A tohle závody jsou. Opravdu výjimečné.

Ohromná monstra zdolávají lesní kopce, písečné duny, skály i uměle vytvořené překážky. A aby toho nebylo málo, bývá jim trať leckdy pro zvýšení atraktivity polévána vodou. Motory řvou, lidé řvou, z pneumatik se kouří, kameny létají na desítky metrů daleko. Tady nikdo o downsizingu neslyšel. Speciály složené z trubek, tuhých náprav a pružení s ultradlouhým zdvihem mají v sobě uloženy motory, které jim můžou závidět i závodní auta. Jde o vidlicové osmi- až dvanáctiválce. Pokud jsou to menší buggy, tak tam se většinou využívá šestiválců. Žádné přeplňování. Tady na to není čas. Navíc chlazení motorů tu není ta nejsilnější disciplína. Tady musí být síla okamžitá, rychlá na pedálu a tvrdá jak rána kladivem. Uplatňují se tak agregáty z Fordu F150 Raptor, Chevroletu Corvette, Dodge Viper apod.

Off-Road Hill Climb 2
Off-Road Hill Climb 2

 

Tak se podívejte na několik zajímavých závodů a závodníků. Například hned na úvodním videu je vítězka posledního závodu Rush Off-Road Hill Climb v Kentucky. Je to šestnáctiletá (!) Sydney Rockwell.

Off-Road Hill Climb 3
Off-Road Hill Climb 3
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama