Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Experimentální 3D přechod mate hlavu řidičům na Islandu

Různé malůvky na vozovce, které mají za cíl upoutat pozornost řidičů a tím zvýšit bezpečnost v daném úseku, už jsme viděli v nejrůznějších provedeních. Pamatujete si třeba ty žlutobílé trojúhelníčky? Průzkumy sice ukázaly, že jde jen o krátkodobé řešení, na Islandu si však stále myslí, že to jde.
Vydáno: 09.10.2017
Inovativní přechod na Islandu
Inovativní přechod na Islandu Autor: Island Youtube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Město Isafjordur nejspíše ani neznáte. Jde o jedno z větších měst na Islandu, ve kterém panuje všeobecný klid a dopravní ruch zde dosahuje úrovně, kterou bychom s nejvyšší pravděpodobností hodnotili jako velmi poklidnou. Islanďané však automobilismus dlouhodobě regulují a bezpečnost provozu se snaží neustále zvyšovat. Někdy i dost originálně.

Inspirance v Indii

A tak vznikl nový přechod. S inovativním podkresem, barvami a 3D stínováním působí dojmem, jako by šlo o velké plastové bloky. Rada města Isafjordur si od něj slibuje mnohé. Podobný projekt totiž už testovali také v Indii, kde namalovali čtyři podobné přechody. Na tamních silnicích ročně zemře přes 230 000 lidí, ale na inkriminovaných přechodech, které vypadají jako ležící bloky betonu, nedošlo během šesti sledovaných měsíců ani k jednomu úmrtí.

Uvidíme, zda toto řešení dokáže upoutávat pozornost řidičů dlouhodobě, nebo si brzy zvyknou.

Článek je zařazen v: přechod pro chodce , bezpečnost provozu , děti , nebezpečí dětí , nebezpečí přechodu , Island , 3D přechod , street art , přechod , silnice , bezpečnost dopravy , nebezpečí na silnici , úmrtí na silnici , Indie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama