Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Exkluzivní Ferrari F12 TDF zvládne dvoustovku za 7,9 vteřiny

Ptáte se, co znamená zkratka TDF? Ne, není Total Destruction Force ani Turbo Devil Fire. Označuje mnohem méně dramatické spojení Tour de France. Auto samotné je však dramatické víc než dost.
Vydáno: 14.10.2015
Ferrari F12 TDF
Ferrari F12 TDF Autor: Ferrari
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Celkem má hardcore verze modelu F12 Berlinetta vzniknout 799 kusů. Všechny samozřejmě dostanou vznešený vidlicový dvanáctiválec o objemu 6.3 litru. V tomto případě o výkonu 780 koní, který je k dispozici v kosmických 8500 otáčkách za minutu. Točit ale můžete ještě o dalších 400 otáček výš. Už jen při té představě se člověku zvedají chlupy na zádech! Točivý moment vrcholí hodnotou 705 Nm při 6750 otáčkách za minutu.

Převodovka F1 DCT dokáže ve verzi TDF o 30 % rychleji přeřazovat a o 40 % rychleji podřazovat. Na stovku díky tomu nejnovější Ferrari sprintuje za 2,9 sekundy, na dvoustovku za 7,9 sekundy a zastaví se až na rychlosti 340 km/h. Brzdy jsou odvozené od vrcholného LaFerrari a díky využití karbonu a dalších vzácných materiálů se podařilo dosáhnout suché hmotnosti 1415 kilogramů.

A nebojte se, označení Tour de France nemá nic společného s bicykly. Jde o odkaz na automobilový závod, kde značka Ferrari dominovala v 50. a 60. letech.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama