Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Elektrické Česko. Stát podpoří stovky dobíjecích stanic

Ministerstvo dopravy vidí v elektromobilitě zelenou budoucnost a rozhodlo se, že do roku 2023 podpoří vznik až 500 nových nabíjecích stanic pro elektromobily. Stavět se začne už příští rok.
Vydáno: 22.11.2017
Stát podpoří stovky dobíjecích stanic
Stát podpoří stovky dobíjecích stanic Autor: Wikicommons
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Až se nám nechce věřit, že se opravdu ledy pohnuly a někdo se na Ministerstvu dopravy uvědomil, že propagování elektromobility je sice fajn, když ta auta nebude kde dobíjet, tak ale prakticky k ničemu. Proto ministerstvo v první fázi uvolní 130 milionů korun z operačního programu Doprava, který pracuje s financemi z Evropské unie.

Stanice ale nebude stavět samo ministerstvo. Do 4. května příštího roku se mohou o tuto dotaci hlásit zájemci o stavby se svými projekty. Vybrán bude jeden konkrétní, který bude nejlépe odpovídat představám ministerstva a potřebám řidičů elektromobilů. Jedinou podmínkou je, aby žadatelé předložili komplexní návrh výstavby a na území EU už provozovali alespoň 10 veřejných dobíjecích stanic.

Poté, co proběhne tato první fáze, čekají nás ještě další dvě, které by právě do roku 2023 měly zabezpečit výstavbu zbývajících rychlonabíjecích stanic. A nepůjde jen o rychlonabíječky. Stát má v plánu finančně podpořit i výstavbu klasických nabíjecích stanic, pro které se budou ty nejlepší projekty vybírat už začátkem příštího roku. K tomu ale ministerstvo přidá dotace pro výstavbu vodíkových, CNG a LPG plnících stanic. No, uznejte sami, že takhle nějak by to mělo vypadat. :)

Článek je zařazen v: Ministerstvo dopravy , dobíjecí stanice , dobíjení elektromobilů , elektromobil , dobíjení , rychlonabíjecí stanice , elektromobilita
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama