Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Elektrické BMW i3 je hit. Jezdí jich už 100 tisíc

Na počátku byly pochybnosti. BMW před čtyřmi lety stvořilo městský elektromobil s reálným dojezdem zhruba 150 kilometrů, jehož vysokou cenovku a nezvyklý vzhled část veřejnosti nepřekousla. Říkali mu koloběžka, kočárek či ošklivka. Jenomže zároveň šlo o něco natolik průkopnického, že kvality BMW i3 oceňujeme dodnes.
Vydáno: 06.11.2017
BMW i3S 2018 5
BMW i3S 2018 5 Autor: BMW AG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dnes už vzhled BMW i3 neřeší téměř nikdo, a i přesto, že ve městě jste s ním stále za výstředního průkopníka, vůz je i díky šikovnému přístupu českého zastoupení BMW vnímán velice pozitivně. Ve světě je elektromobilita navíc horkým tématem a zaměření i3 skvěle zapadá do uživatelského konceptu moderních řidičů. Dojezd je pro každodenní použití více než dostatečný, zrychlení v nízkých rychlostech ohromující a výhled vlivem vyššího posedu skvělý. Ani z jízdy v kolonách či úzkých uličkách nebudete unavení a navíc vás ještě provoz přijde poměrně levně.

Popularita stoupá

Není proto divu, že BMW i3 se daří. Z továrny v německém Lipsku vyjel první kus modelu i3 na konci roku 2013, tenkrát by ale šéfy automobilky nejspíš nenapadlo, že brzy bude o jejich vozy takový zájem. Jen minulý rok vzniklo modelů i3 celkem 26 631 a pro letošní rok a hlavně ten následující je v nabídce také líbivější BMW i3s, kterých už nyní vzniká na 120 kusů denně.

A tak jsme se dočkali, továrnu konečně opustilo BMW i3 s výrobním číslem 100 000. Jde o kus v nádherném laku Ionic Silver Metalic označený stylovým pruhem na čelním skle s nápisem „Born Electric“. BMW ale věří, že tento milník je pouze začátkem nové epochy, která právě nastává. Přichází skutečně doba masově populárních elektromobilů? Možná už ano.

Článek je zařazen v: BMW i , BMW i3 , BMW i3S , BMW i3 facelift , BMW i3 modernizace , BMW i3 výroba , elektromobil , elektromobilita , BMW i family , BMW slaví , nový elektromobil , elektroauto , elektro BMW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama