Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Elegantní Škoda Kodiaq GT nejspíš zamíří i do Evropy

Na základě studie Vision E představila Škoda Auto čínskému trhu model Kodiaq ve sportovněji střiženém kabátě s označením GT. Vyvolalo to ale takový ohlas, že zástupci značky vážně uvažují o prodeji v Evropě.
Vydáno: 07.11.2017
Škoda Vision E
Škoda Vision E Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na čínském trhu se sportovnější Kodiaq GT začne prodávat už na jaře příštího roku a automobilka zde očekává velký úspěch. Jenomže reakce na novinku a současný velký hlad po vozech typu SUV udělal své. Vysoce postavení manažeři Škodovky tak budou muset své původní rozhodnutí, tedy prodávat Kodiaq GT jen v Číně, přehodnotit. Poté, co uniklo pár obrázků z čínské prezentace, se totiž strhla malá mela.

A to jen v tom dobrém slova smyslu. Dokonce se prý našlo i pár potenciálních zákazníků, kteří odpřisáhli, že by si takový vůz koupili. :) A tak se vlastně není čemu divit, že šéf mladoboleslavské automobilky Bernhard Maier prohlásil, že ačkoliv v tuto chvíli nejsou evropské výrobní linky schopny Kodiaq GT vyrábět, značka udělá vše po to, aby se to v blízké budoucnosti změnilo. Blízká budoucnost ale znamená nejdříve rok 2019, protože v tuto chvíli Škodovka má opravdu co dělat, aby pokryla nejen svou výrobu, ale také výrobu dalšího koncernového SUV, SEATu Ateca.

Jestli se tedy nové SUV do Evropy, a tedy i k nám dostane, se budeme muset nechat překvapit. Všichni ti, které ale zatím ještě čínská novinka tak zaujala, by byli jistě velmi rádi.

Článek je zařazen v: Škoda Auto , Kodiaq , Škoda Kodiaq , Škoda Kodiaq GT , Čína , Evropa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama