Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ekologické Hummery jedou na Jižní pól

Tak takový protimluv jsme už dlouho neviděli – ekologický Hummer. Jenže je to tak. A ta cesta na Jižní pól je taky pravda. Speciální upravené hybridy jedou opravdu do polárních krajin.
Vydáno: 02.05.2015
Zero South 1
Zero South 1 Autor: Zero South
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Celá tahle akce se jmenuje Zero South a má odkazovat na to, že s hybridním autem lze jet zcela ekologicky – tedy jen na elektřinu. Postavená auta to skutečně dokážou. Celých 51 km ujedou v čistě elektrickém módu, a to díky sadám akumulátorů, které jsou pod podlahou vozu a mají kapacitu 24 kWh. Jenže ty kilometry jsou dané na pneumatikách a na silnici, nikoliv na pásech a na sněhu.

Každopádně vozy se asi budou spíš soustředit na to, aby je naftový šestiválec spalující bionaftu o objemu 3,2 litru s výkonem 160 kW nesežral na cestě rychleji, než lední medvěd. Jedno auto totiž potáhne za sebou i speciálně upravený přívěs Airstream. Kolik z něj bude zabírat nádrž s palivem pro auta, zatím nevíme.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama