Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Dvouspojková převodovka ve vozech MINI - rychlejší změny rychlostních stupňů a větší zábava za volantem.

Extrémně rychlé změny rychlostních stupňů, vysoký komfort řazení a optimalizovaná účinnost – to jsou výhody sedmistupňové automatické převodovky Steptronic se dvěma spojkami, která je k dispozici pro třídveřové i pětidveřové MINI a MINI Cabrio.
Vydáno: 20.12.2017
MINI převodovka Steptronic
MINI převodovka Steptronic Autor: Mini
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nabízí se jako alternativa ke standardní šestistupňové manuální převodovce k vybraným typům motorů. Nová dvouspojková převodovka nabízí dynamiku řazení pro větší zábavu za volantem a zároveň disponuje všemi komfortními funkcemi automaticky řadící převodovky.

Dvouspojková převodovka se ovládá nově navrženým elektronickým voličem, který se po přechodu mezi režimem D, neutrálem N a zpětným chodem R vždy vrací do své původní pozice. Parkovací poloha se aktivuje stiskem tlačítka P. Sportovní režim S lze aktivovat posunutím voliče z polohy D směrem doleva. Tento režim umožňuje sportovní styl jízdy, stejně jako manuální volba rychlostních stupňů. Nová dvouspojková převodovka pro vozy MINI reguluje své řazení také s využitím informací navigačního systému, podporuje funkci start/stop a umožňuje jízdu setrvačností, což snižuje spotřebu paliva a hladinu emisí.

Konstrukční princip dvouspojkové převodovky byl převzat přímo ze světa závodních vozů. Stejně jako na závodním okruhu, také řidičům MINI dovoluje dynamicky akcelerovat tím, že umožňuje přeřazovat na vyšší stupně bez přerušení dodávky točivého momentu ke kolům. Řidič nemusí ani sundávat nohu z plynového pedálu a řídicí jednotka zajistí dokonalé načasování bleskové změny rychlostních stupňů.

Článek je zařazen v: Mini , převodovka , sedmistupňová , Steptronic , dvouspojková
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama