Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Dvě ostrá Audi, hodně sněhu a fantastické záběry

Jestli nemáte rádi zimu a všechny její doprovodné jevy, pak vás možná následující videa donutí změnit názor. Zapomeňte ale na lyže a svařák. Na sněhu se totiž dá řádit i za volanty skvělých aut, kterým sníh vyloženě svědčí.
Vydáno: 29.11.2017
Audi RS5
Audi RS5 Autor: Youtube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co si budeme povídat. Zima není zrovna většinově oblíbeným ročním obdobím. Když ale zmrzlý nos vyměníte za teplo kabiny auta, dá se uvažovat o tom, že zima nemusí být tak špatná. Obzvlášť, pokud je takovým vyhřátým autem alespoň jedna z pekelně ostrých Audi, jaké uvidíte v dnešních videích. Garantujeme vám, že se vám obě videa budou líbit, ale nejen pro ta dvě skvělá auta, ale hlavně pro celkové zpracování.

Prvním autem je modrá R8 V10 Plus, kterou pohání atmosféricky plněný desetiválec 5.2 litru. Ten poskytuje výkon 610 koní a točivý moment 560 Nm. Z klidu na 100 km/h umí zrychlit za 3,2 sekundy a maximální rychlost se zastaví až na 330 km/h. Zrychlení v přímce se ale ve videu nedočkáte. Tady jde spíše o házení zadkem, rozjezdy s létajícím sněhem všude okolo a protčení kol na povel. Ale asi tušíte, jak to bude vypadat. R8 V10 Plus je extrémně zábavným autem i na suchu. Na sněhu se ta zábavnost jen znásobí. :)

Druhou hračkou do party je v tomto případě ohnivě rudá Audi RS5. Ta na český trh vstoupila na jaře tohoto roku. Pohání ji agregát o objemu 2.9 TFSI Biturbo, který poskytuje nejvyšší výkon 450 koní a maximální točivý moment 600 Nm. Samozřejmostí je zde pohon všech kol quattro, což naznačuje, že sníh a led jsou pro ni vlastně ideální podmínky. Zrychlit z 0 na 100 km/h umí za 3,9 sekundy, přičemž maximální rychlost se zastaví na 280 km/h. Ale ani v tomto případě o nějakém zrychlování na čas nebude řeč. :)

Článek je zařazen v: Audi , sníh , pohon všech kol , quattro , Audi R8 V10 Plus , Audi RS5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama