Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Dvě Dacie pojedou na Dakaru

Renault opět nasadí na Dakar své vozy Duster. Tam sice mají výsostné znaky Renault, ale my víme, že v Evropě se tohle auto prodává jako Dacia.
Vydáno: 21.12.2014
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vezměte dvě Dacie Duster, smíchejte je, vyždímejte, odstřeďte a vydestilujte a ani zdaleka se nedostanete k tomu, co pojede na Dakaru. Možná základními rysy – třeba že 2 x čtyřválec = osmiválec. Ale to je tak všechno.

Tohle je totiž zcela jiné auto. Renault už nasadil Duster Team dvakrát do závodů – nejdřív z toho bylo 23. místo, letos pak 14. místo. Jenže to byl speciál, který měl pouze šestiválec. Nová sezóna s novými ambicemi si vyžádala kompletní změnu vozu. Dostat se do desátého místa znamenalo investovat do nového motoru. Takže tu je vidlicový osmiválec s výkonem 280 kW. Nový je podvozek, materiály, karoserie. Snad jen ten znáček na kapotě zůstal stejný.

Renault Duster Dakar
Renault Duster Dakar
Renault

A kdo se posadí za volant. Najdeme tam jen Argentince: Emiliano Spataro s Benjamínem Lozadou a José García s Mauricio Malanem.

V závodě to ale nebude mít Renault lehké, i když má za zadkem kompletní tým Renault Sport. Na nejvyšší příčky si také brousí zuby Peugeot 2008 DKR a hned deset Mini All4Racing.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama