Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Důchod se nekoná. Subaru chce rekord na Ringu

Po několika po sobě jdoucích rekordech na trati Tourist Trophy Isle of Man chtějí Japonci dobít i Zelené peklo. Stavějí na to ultimátní nářadí.
Vydáno: 17.06.2017
Speciál Subaru pro rekord na Ringu.
Speciál Subaru pro rekord na Ringu. Autor: Subaru
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dobitím Zeleného pekla je samozřejmě myšleno uzmutí rekordu sériových čtyřdveřových sedanů, který zatím drží Alfa Romeo Giulia QV. Italové zajeli loni senzační kolo s hodnotou 7 minut a 32 sekund. Nutno podotknout, že QV bylo v sériové specifikaci s osmistupňovým automatem a karbonkeramickými brzdami. Speciál připravovaný Subaru zato moc sériově nevypadá. WRX STI NBR RA je spíš závoďák s úplně vykuchaným interiérem, řadou masivních aerodynamických elementů a zhruba dvakrát větším výkonem, než má sériové Subaru WRX STI z autosalonu. V galerii pod článkem si můžete prohlédnout míru úprav WRX STI NBR RA.

Závodní výbava

První pokusy díky deštivému počasí nedopadly příliš úspěšně, ale i tak je znát, že tuhle výzvu bere japonská automobilka docela vážně. Upravené auto vypadá opravdu impozantně. Je na něm řada karbonových dílů včetně opravdu masivního difuzoru za autem, který “vysává” vzduch pod autem a zvyšuje přilnavost. Za volantem tentokrát nesedí prověřený rekordman z ostrova Man, ale mladík Richie Stanaway s bohatými zkušenostmi z Ringu i Le Mans. 

Přejeme Subaru i jejich závodním partnerům z firmy Prodrive aby Alfu překonali, protože pro fanoušky legendární modré čtyřkolky to velmi pravděpodobně bude znamenat limitovanou edici k oslavě rekorního času, do které by se mohly dostat nějaké technické prvky případného rekordního auta. Větších brzd a úprav pohonu se dočkáme už ve faceliftu modelu WRX STI, který přijde na náš trh koncem roku, ale taková karbonová střecha a větší difuzor by mu také slušely.

Článek je zařazen v: Subaru WRX STI , Nürburgring , rychlostní rekord
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama