Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Ducati představilo vůbec nejsilnějšího člena řady Monster

V rámci představení výtvorů koncernu VW ve Frankfurtu došlo i na italského výrobce motocyklů Ducati. A ten se pochlubil novým Monsterem 1200R.
Vydáno: 16.09.2015
Ducati Monster 1200R.
Ducati Monster 1200R. Autor: ducati
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je to vůbec nejsilnější naháč patřící do modelové rodiny Monster a navazuje na Monster 1200S. V rámu nového monsteru trůní kapalinou chlazený dvouválec Testastretta 11° DS R o objemu 1198 ccm, který dostal do vínku 160 koní a „krouťák“ 131,6 Nm. U Ducati tak z něj dokázali vyždímat o 10 procent více výkonu a 5,5 procent točivého momentu navíc.

Jeho sílu na zadní kolo přenáší šestistupňová převodovka a řetěz. Monster má plně nastavitelnou přední vidlici Öhlins včetně tlumiče řízení, zadní kolo nese jednostranná kyvná vidlice s plně nastavitelným tlumičem opět od Öhlinse. Monstera dokážou spolehlivě zastavit brzdy Brembo Monobloc evo M50, které jsou vpředu čtyřpístkové a vzadu dvoupístkové.

Stavitelné tlumiče Öhlins jsou standardem, stejně jako volba jízdních módů Sport, Touring a Urban, i DSP pack zahrnující ABS nastavitelné ve třech úrovních a DTC v osmi úrovních. Nechybí ani plně barevný digitální displej, karbonový přední blatník, malý čelní štítek a kryt sedadla spolujezdce. Monster 1200R suchý váží 180 kg, s veškerými náplněmi se pak hmotnost vyšplhá na 207 kg včetně 17,5 l paliva, které se vměstná do nádrže.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama