Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Driftování je oficiálně sportem. Chystá se mistrovství FIA

Sedmnáct let – přesně tak dlouho vydržel mezinárodní šampionát v driftování bez zásahu mezinárodní automobilové federace. FIA tvrdí, že teď celý sport pozvedne výš. Může to ale dopadnout i vcelku jinak.
Vydáno: 23.06.2017
D1 Grand Prix
D1 Grand Prix Autor: Toyo Tires Japan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V souvislosti s prvním mezinárodním šampionátem v driftování, který se bude konat 30. září v japonském Tokiu, vyplulo na povrch hned několik zajímavých informací. Z úst prezidenta FIA Jeana Todta se totiž dozvídáme o pevně daných formátech, které budou pro soutěže v driftování zásadní. Todt chce celý sport pozvednout, dát mu jasný řád i pravidla, zejména chce ale přilákat fanouškovskou základnu mladých lidí, pro které je driftování atraktivní. Myslí si, že driftování má v tomto směru obrovský potenciál a chce z něj udělat profesionálnější disciplínu.

Premiérová mezinárodní soutěž na podzim tohoto roku bude pořádána v Tokiu. To má hned několik pádných důvodů. V první řadě jsou to právě Japonci, kteří driftování milují ze všech národů nejvíce. Tím zásadním faktorem je ale spolupráce FIA s dosavadními pořadateli nejprestižnější drifterské soutěže D1 Grand Prix series.

Krok správným směrem

Prezident společnosti SUNPROS, Isao Saita, říká, že je hrdý na to, že FIA svěřila první ročník mistrovství světa v driftování právě jemu. Těší se, že bude u zrodu nového začátku a že driftování pozvednou spolu s FIA na doposud nepoznanou úroveň. Koneckonců, byl to právě on, kdo tomuto sportu od roku 2001 vtisknul jeho současnou podobu. Ta se ve světě těší stále větší popularitě, a pokud by se FIA nechala i nadále inspirovat nápady pana Saita, mohl by mít formát pod oficiální hlavičkou nebývalý úspěch.

Zkušenosti však říkají, abychom byli obezřetní. Sice se zdá, že FIA vše vzala za správný konec, nezapomínejme však, že to byla právě ona, kdo v soutěži WRC nařídil omezovače rychlosti a kdo z Formule 1 vypreparoval vysokootáčkové deseti a později osmiválce... Z připsání driftování na seznam oficiálních disciplín máme ale samozřejmě obrovskou radost a nezbývá než doufat, že se FIA z dosavadních chyb a zbytečných restrikcí poučila. Teprve pak bude daný sport pořádně vzkvétat.

Článek je zařazen v: driftování , D1 Grand Prix , FIA , mezinárodní automobilová federace , mistrovství světa v driftování
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama