Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Dřevěná kola na moderním autě? Překvapivě fungují!

…sice jen jednou, to ovšem nemění nic na věci, že namontovat opracované dřevěné desky namísto klasických disků s pneumatikami je zajímavý nápad. I když trochu bláznivý.
Vydáno: 16.06.2017
Dřevěná kola na moderním autě? Překvapivě fungují!
Dřevěná kola na moderním autě? Překvapivě fungují! Autor: ATDrive
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tenhle šílený experiment provedli samozřejmě v Rusku. Ale ačkoliv jim dřevěná kola nevydržela moc dlouho, jde o velmi zajímavou podívanou. Vždyť na čem jiném než na podobných kolech se dříve jezdilo? No, je pravda, že tehdy na takových kolech asi nestál pár set kilogramů vážící Moskvič, ale když něco fungovalo jednou, není důvod, aby to nefungovalo znovu.

Nečekejte žádné loukotě, nečekejte nic vyloženě dokonalého. Tvůrce kol prostě opracoval kus dřeva tak, aby vypadal alespoň trochu jako kolo. Pak to nasadil na auto a pomalu povoloval hever. Jeden by čekal, že to ta kola nevydrží, ale světě div se, vydržela. A to i pár desítek metrů. Jako první se poroučelo jedno z předních kol. Velkým překvapením byl ale fakt, že ta zadní zvládla i malý „driftík“. J

Upřímně přiznáváme, že nás tento ruský návrat do minulosti vcelku baví. Není to úplně hloupé, vypadá to jako skvělá zábava a má to nápad. Teď jen počkat, než něco podobného vyzkouší někdo i u nás. Pokud to budete právě vy, pochlubte se nám!

Článek je zařazen v: Rusko , pokus , experiment , dřevo , drift , dřevěná kola
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama