Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Dodge se chytá oživit legendu jménem Barracuda. Bude to stát za to?

Už léta se spekulovalo, zda koncern Fiat Chrysler oživí kdysi slavné jméno Barracuda. V 60. a 70. letech vozy Plymouth s oním přízviskem patřily k hlavním představitelům populárních pony cars.
Vydáno: 01.09.2015
Plymouth Barracuda.
Plymouth Barracuda. Autor: Wikimedia Commons
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Fanouškům silných kompaktních aut, především ve Spojených státech, zní jméno Barracuda jako rajská hudba, protože tyhle vozy se značkou Plymouth od poloviny 60. do poloviny 70. let definovaly kategorii pony cars a byly to nadupané káry za přijatelné peníze. Teď to vypadá, že by se barracuda mohla vrátit, i když ve zcela nové podobě. Na nedávném setkání dealerů koncernu Fiat Chrysler v Las Vegas totiž padlo několik zajímavých informací a mezi nimi i ta, že by se barracuda měla vrátit. A to hned jako kupé i kabriolet.

Ale nebude to pod značkou Plymouth, protože ta už od roku 2001 neexistuje. Barracuda ponese znak Dodge. Dalo by se říci, že Dodge Challenger dostane nového nadupaného sourozence, ale možná tomu tak nebude. Barracuda bude každopádně menší než challenger, tedy i lehčí. Do prodeje by měla přijít v roce 2019, tedy v době, kdy má skončit stávající generace challengeru i chargeru. A tady se možná skrývá ono možná. Některé informace naznačují, že barracuda challenger nahradí, nikoliv doplní.

V onom roce totiž nový charger dostane podvozkový i technický základ z nejnovější Alfy Romeo Giulia a stejně tak i barracuda. Zatímco se charger ze čtyřdveřového sedanu promění na čtyřdveřové kupé podobné konceptu z konce 90. let, barracuda bude kupé a kabriolet. Při tom se jim pod kapotu mají nastěhovat přeplňované čtyřválce a vidlicové šestiválce. Zda se dostane i na nějaký osmiválec zůstává nezodpovězenou otázkou.

A právě v tomto světle událostí vzniká pochybnost, jestli zůstane prostor i pro challengera, který je teď dvojčetem chargeru, ale v nové generaci bude charger spřízněn s barracudou. Nedávno jsme vás navíc informovali o zvěstech, že osmiválce Hellcat i Hemi by se měly koncem desetiletí také odporoučet do minulosti, alespoň co se týče právě challengeru a chargeru. Je tedy opravdu možné, že se sice vrátí slavné jméno Barracuda, ale s ním zmizí jiná, Challenger a Hellcat.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama