Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Dodge Challenger a Charger se oblečou do šílené švestkové!

Populární muscle cars z dílny Dodge, jejichž kořeny sahají až do 60. let, dostanou další připomínku slavné minulosti. Totiž staronový kabát v podobě legendární a ujeté Plum Crazy barvy.
Vydáno: 14.08.2015
Dodge Plum Crazy.
Dodge Plum Crazy. Autor: Dodge
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Americká automobilka Dodge oznámila, že pro model 2016 velmi žádaných vozů Challenger a Charger bude k mání i retro barevní odstín známý jako Plum Crazy – potrhlá, bláznivá švestková. Obyvatelům Valašska se při těchto slovech vybaví zcela něco jiného než americký muscle car, ale to nevadí, v téhle barvě totiž není ani kapka alkoholu.

Dodge přestaví staronový odstín na challengeru a chargeru během tohoto víkendu na Woodward Dream Cruise v Detroitu, což je asi ta nejideálnější příležitost. Plum Crazy si na svůj vůz budou moci vybrat budoucí majitelé challengerů SXT Plus, R/T, Hemi Scat Pack Shaker, SRT 392 a také samozřejmě SRT Hellcat. U chargeru pak bude k dispozici u některých SXT, pro všechny R/T a RT 392 i SRT Hellcat. Ale protože jde o speciální záležitost, bude Plum Crazy k dispozici pouze od září, kdy se začnou modely 2016 vyrábět, do konce tohoto roku. Podobně omezená možnost se objevila už v roce 2014 pro řadu R/T a SRT.

Původní Plum Crazy se poprvé představila na vozech Dodge v roce 1970, tedy v době, kdy ještě světu vládl sex, drogy a rock 'n' roll. Onen přídomek Crazy je tedy zcela na místě, koneckonců i ona do očí bijící švestková barva. Patřilo to k době, navíc extravagantní muscle cary se tehdy v USA těšily velké oblibě i proto, že byly dostupné pro mladé a ne zrovna majetné řidiče. A právě ty oslovovaly křiklavé a „crazy“ barvy, ale i různé pruhy, bodykitové doplňky atd. Není divu, že je po challengerech a chargerech taková poptávka. Vždyť pro jedny ztělesňují vzpomínku na jejich mládí v dobách prvních mustangů a challengerů, pro druhé jsou jakousi vzpourou vůči dokonalé sterilnosti dnešních automobilů. Takže vzkříšení ulítlé a kdysi velmi populární barvy do toho dokonale zapadá.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama