Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Dodávka od Mercedes-AMG? Už tu jednou byla

Měl to být trhák pro bohaté. Tato dodávka si říká Mercedes-Benz 100 D AMG a k obřímu prostoru jako první mezi všemi přidávala přiostřený vzhled a nádech motorsportu. Jezdila ovšem na naftu a z širšího pohledu tak šlo o vůbec první naftové AMG v historii.
Vydáno: 07.11.2017
Mercedes-Benz 100 D AMG 1
Mercedes-Benz 100 D AMG 1 Autor: Mercedes-AMG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jistě vám neuniklo, že Mercedes pro svoji třídu V nabízí líbivý paket ušitý v divizi AMG, díky kterému „véčko“ vypadá vážně skvěle. Pravověrné AMG však v nabídce pro tento model není, a i kdyby si jej mnozí přáli, nejspíše nevznikne. Dříve však Mercedes něco podobného nabízel. Mercedes-Benz 100 D AMG vznikl na bázi modelu 100 D. Oproti standardní verzi tu ale byla pořádná hliníková kola s rozměrem až 255/70 R15, luxusní kožený interiér, telefon, či dokonce televize a jako bonus si zákazníci mohli připlatit i za rozkládací postel.

Přeplňování jako základ úspěchu

Problémem modelu 100 D však byly unavené pětivácové motory původem z Mercedesu W123, známějším pod přezdívkou Piano. A právě na tom u AMG zapracovali. Litinový pětiválec na naftu dával pro běžnou verzi 100 D okolo 60 koní. AMG jich však už od počátku produkce poskytovalo plných 72, a když sportovní divize předělala motor v roce 1991 ještě jednou a dodala mu turbodmychadlo, které foukalo téměř jeden bar, líný projev byl definitivně pryč.

Výsledných 95 koní při 4400 otáčkách za minutu v dnešních poměrech moc neoslní. Ale považme - bavíme se o roce, kdy do našich končin teprve přicházel západní svět a dodávky, které s přehledem udrží tempo 150 km/h, nebyly na našich silnicích ani omylem k vidění.

Pekelně rychlá dodávka

A proto se ptáme. Měl by podle vás Mercedes znovu stvořit něco podobného? Nějakou šílenou dodávku? Před časem totiž na bázi modelu Viano vznikl zajímavý projekt od společnosti Brabus, který v nás tyto myšlenky vyvolává. Jmenuje se Brabus Viano V8 a díky síle 426 koní zvládá sprint z 0 na 100 km/h, přičemž jede bez problému i 245 km/h. A podobné hodnoty by nové třídě V náramně slušely!

Článek je zařazen v: Mercedes-AMG , Mercedes Benz 100 D AMG , Mercedes AMG , Mercedes dodávka , AMG dodávka , mercedes dodávka AMG , AMG Mercedes , dodávka Mercedes AMG , MB 100 D , Mercedes Viano , Brabus Viano , Brabus Viano V8 , Viano V8
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama