Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Dodávka od Mercedes-AMG? Už tu jednou byla

Měl to být trhák pro bohaté. Tato dodávka si říká Mercedes-Benz 100 D AMG a k obřímu prostoru jako první mezi všemi přidávala přiostřený vzhled a nádech motorsportu. Jezdila ovšem na naftu a z širšího pohledu tak šlo o vůbec první naftové AMG v historii.
Vydáno: 07.11.2017
Mercedes-Benz 100 D AMG 1

Jistě vám neuniklo, že Mercedes pro svoji třídu V nabízí líbivý paket ušitý v divizi AMG, díky kterému „véčko“ vypadá vážně skvěle. Pravověrné AMG však v nabídce pro tento model není, a i kdyby si jej mnozí přáli, nejspíše nevznikne. Dříve však Mercedes něco podobného nabízel. Mercedes-Benz 100 D AMG vznikl na bázi modelu 100 D. Oproti standardní verzi tu ale byla pořádná hliníková kola s rozměrem až 255/70 R15, luxusní kožený interiér, telefon, či dokonce televize a jako bonus si zákazníci mohli připlatit i za rozkládací postel.

Přeplňování jako základ úspěchu

Problémem modelu 100 D však byly unavené pětivácové motory původem z Mercedesu W123, známějším pod přezdívkou Piano. A právě na tom u AMG zapracovali. Litinový pětiválec na naftu dával pro běžnou verzi 100 D okolo 60 koní. AMG jich však už od počátku produkce poskytovalo plných 72, a když sportovní divize předělala motor v roce 1991 ještě jednou a dodala mu turbodmychadlo, které foukalo téměř jeden bar, líný projev byl definitivně pryč.

Výsledných 95 koní při 4400 otáčkách za minutu v dnešních poměrech moc neoslní. Ale považme - bavíme se o roce, kdy do našich končin teprve přicházel západní svět a dodávky, které s přehledem udrží tempo 150 km/h, nebyly na našich silnicích ani omylem k vidění.

Pekelně rychlá dodávka

A proto se ptáme. Měl by podle vás Mercedes znovu stvořit něco podobného? Nějakou šílenou dodávku? Před časem totiž na bázi modelu Viano vznikl zajímavý projekt od společnosti Brabus, který v nás tyto myšlenky vyvolává. Jmenuje se Brabus Viano V8 a díky síle 426 koní zvládá sprint z 0 na 100 km/h, přičemž jede bez problému i 245 km/h. A podobné hodnoty by nové třídě V náramně slušely!

Reklama
Článek je zařazen v: Mercedes-AMG, Mercedes Benz 100 D AMG, Mercedes AMG, Mercedes dodávka, AMG dodávka, mercedes dodávka AMG, AMG Mercedes, dodávka Mercedes AMG, MB 100 D, Mercedes Viano, Brabus Viano, Brabus Viano V8, Viano V8
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama