Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Do týdne mají zcela zmizet billboardy od silnic. Zatím se ale nic neděje

Dlouhé roky trvalo našim zákonodárcům přijít na to, že obrovský billboard přímo u sinice je velmi nebezpečný. Od 1. září mají všechny od silnic zmizet, ale jejich majitelé to zatím moc neřeší. Zakročí proto stát.
Vydáno: 25.08.2017
Do týdne mají zcela zmizet billboardy od silnic
Do týdne mají zcela zmizet billboardy od silnic Autor: iStock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Muselo se stát několik dopravních nehod a muselo být vydáno velké množství studií, aby i naši zákonodárci uznali, že velký billboard pár metrů od silnice je pro dopravu velký problém. Řidičům odvádí pozornost a v případě nehody se auto o sloup, na kterém billboard drží, může klidně i rozpůlit. Proto velmi kvitujeme nový zákon, podle kterého nesmí být v případě silnic prvních tříd takový reklamní poutač umístěn v okruhu 50 metrů u silnice. V případě dálnic je toto pásmo zvětšeno až na 200 metrů.

Jenomže současní majitelé, ač včas o této změně zákona informovaní, moc nekonají. Reklamních poutačů zmizelo jen pár a v okolí silnic není moc vidět, že by byly billboardy odstraňovány. Ministerstvo dopravy s tím ale prý počítalo a má pro takové situace připraven postup. Takové majitele reklamy vyzve, aby reklamu od silnice odstranili. Pokud tak neučiní do 15 dnů, reklama bude zakryta a následně odstraněna na náklady majitele, kterému navíc hrozí pokuta až do výše 300 tisíc korun. Jen za minulý rok takto bylo odstraněno 240 nelegálních billboardů v Jihomoravském kraji.

Celkem tak má od září zmizet zhruba 3000 billboardů, a ačkoliv s tím většina jejich majitelů nemá problém, našli se tací, kteří se s Českou republikou chtějí soudit o ušlý zisk. Kromě velkých reklamních poutačů zmizí i reklamy na mostech a různé cedule, které můžou odvádět pozornost řidičů. Zůstat mohlo jen upozornění na čerpací stanice.

Článek je zařazen v: Billboard , bigboard , reklama , dálnice , silnice , Ministerstvo dopravy , pokuta , odstranění reklamy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama