Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Do aukce jde filmový Land Rover Defender. Proháněl Jamese Bonda

Pokud nemáte 6. srpna co dělat, můžete vyrazit do Londýna na aukci pořádně drsného „defíka“, který si zahrál jednu ze záporáckých automobilových rolí v poslední bondovce s názvem Spectre.
Vydáno: 31.07.2017
Land Rover Defender
Land Rover Defender Autor: RM Sotheby's
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nutno říct, že ale nebyl sám. Pro potřeby natčení bylo štábu dodáno 10 Defenderů, přičemž některé z nich byly speciálně upravené k tomu, aby uvezly kamery nebo zvládly náročné kaskadérské kousky. Ty bohužel některá auta nevydržela, ale kus, který je na prodej, je ve fantastickém stavu. Měl štěstí, byl to jeden z těch, které James Bond nezničil letadlovým náletem vysoko v Alpách.

Na filmových úpravách se podílela přímo divize automobilky, kterou znáte pod označením SVO. Ta navíc spolupracovala se společností Bowler, která má s přípravou filmových aut mnohaleté zkušenosti. V případě exteriéru auto dostalo jen malé změny, větší práce byla s jeho technikou. Defender musel pro náročné natáčení ve sněhu dostat 37palcové terénní pneumatiky, ale třeba také závodní tlumiče a samozřejmě bezpečnostní rám.

Více výkonu, cena neznámá

Na fotografiích je také vidět lano, které je natažené od předního nárazníku, přes kapotu až k čelnímu oknu. Jeho úlohu ale bohužel neznáme. Vše pak doplňují skořepinové sedačky a čtyřbodové pásy. Ujet Jamesi Bondovi, to chce trochu výkonu navíc. Proto byl právě výkon auta zvýšen ze sériových 122 koní na 188 koní a točivý moment povyskočil na 500 Nm.

Dražbu tohoto krásného auta má na starosti aukční dům RM Sotheby’s, přičemž vyvolávací cena není stanovena. To ale neznamená, že bude nízká. Aukční dům jen chce nalákat velké množství potencionálních kupců. Budete mezi nimi?

Článek je zařazen v: Land Rover , Land Rover Defender , defender , aukce , James Bond , film , Spectre , RM Sotheby's
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama