Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Dnes se začínají prodávat dálniční známky

K 1. prosinci 2014 se začaly prodávat a také platit dálniční známky pro rok 2015. Jejich cena se nezměnila a je 1500 Kč na rok.
Vydáno: 01.12.2014
Dálniční známka 2015
Dálniční známka 2015 Autor: MDCR
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Platnost ročních kupónů emise 2015 počíná 1. prosincem 2014 a končí 31. ledna 2016. Už dnes tak můžete na nový kupon jezdit po tuzemských dálnicích. Kdo by chtěl kupony na kratší časové období, bude si muset počkat až po Novém roce.

Při výrobě kupónů emise 2015 využil Státní fond dopravní infrastruktury ve spolupráci se Státní tiskárnou cenin, s.p., nejrůznější ochranné prvky za účelem jejich zabezpečení proti padělání. Ten nejdůležitější, který při koupi umožní kupujícímu rozpoznat pravost kupónu, je umístěn ve spodní části (viditelné při prodeji) prvního dílu kupónu. Jedná se o optický prvek tištěný variabilní barvou, který se změnou dopadajícího světla mění svoji barevnost (z růžové do zelené). Tento ochranný prvek je částečně zakryt holografickou fólií. Barva podkladového papíru u kupónů emise 2015 je bílá.

Zpoplatněné úseky dálnic a rychlostních silnic naleznete zde. Stejně tak na stránkách SFDI najdete seznam prodejních míst. Tradičně jde o benzinové pumpy, pošty a autokluby. Všichni prodejci jsou vybaveni informačními materiály, tj. samolepkou s označením prodejního místa, ceníkem a tříjazyčným informačním letákem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama