Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Dieselová aféra zná další čísla, přiznal se i Seat

Všechny značky koncernu VW už se přiznaly, do kolika aut daly motory s podvodným softwarem. Teď čísla zveřejnil i Seat.
Vydáno: 30.09.2015
Seat Leon X-Perience
Seat Leon X-Perience Autor: Seat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Španělská dcera VW Seat oznámil, že v jeho případě se dieselová aféra týká kolem 700 tisíc aut, která dostala pod kapotu diesel 2,0 TDI se softwarem, který slouží k obelhání emisních certifikačních testů. Čísla tedy už máme asi kompletní. Kolem 5 milionů aut se znakem VW se prodalo s motorem 2,0 TDI EA 189 ve specifikaci Euro 5. Audi přiznalo výrobu 2,1 milionu aut, jež taktéž disponují motorem s podfukovým softwarem. Co se týče Škodovky, tak ta už přiznala 1,2 milionu aut. Než jsme se dočkali čísel od Seatu, jež činí oněch 700 tisíc, tak VW ještě přidal hezky tučnou položku 1,8 milionu lehkých užitkových vozů, které do aféry musíme také připočítat.

Z oněch 700 tisíc vyrobených seatů s podvodným softwarem jich dosud 3 tisíce stojí u dealerů a jsou nyní zablokovány pro prodej, dokud se celá záležitost nevyřeší. VW oznámil, že všechny postižené diesely budou svolány k autorizovaným servisům, aby byl software odstraněn, nicméně to nebude mít na technické specifikace vozů žádný vliv a ani na vyústění celé kauzy. Kam až celá tato záležitost s podvody ve věci emisních charakteristik a potažmo i reálné spotřeby u automobilů povede, teprve uvidíme, protože koncern VW v tom není sám, jen se nechal nachytat jako první.

Seat Leon X-Perience 2,0 TDI DSG 4WD
Seat Leon X-Perience 2,0 TDI DSG 4WD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama