Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Den plný nehod: Smrťák na Nürburgringu

Jelikož se v poslední době událo víc nehod, než je obvyklé, uděláme dnešní den v jejich znamení. Tato nehoda je bohužel ta nejhorší. Při závodech na Nürburgringu zemřel divák.
Vydáno: 30.03.2015
Nehoda na Nürburgringu
Nehoda na Nürburgringu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Severní smyčka Nürburgringu (Nordschleife) je nádherná trať, ale bohužel i dost náročná. Na to doplatilo už bezpočet řidičů. Tentokrát bohužel i divák.

Stalo se to při vytrvalostním závodu VLN Endurance Championship, a to na místě, které je typicky přezdíváno flugplatz. Ano, je to to místo, kde si auta pěkně poskočí a jestliže jedou rychleji, je to i dost pořádný skok. Jenže u závodního vozu, jakým je Nissan GT-R Nismo GT, to znamená opravdu vysokou rychlost a bohužel i ztrátu přítlaku.

Tady podfouknul vítr pod vozem a zvedl ho na zadek. Pilot Jann Mardenborough s tím nemohl dělat ani to nejmenší. Jeho letící vůz narazil do bariéry z pneumatik, od kterých se odrazil jak od trampolíny. Přeletěl plot rovnou mezi diváky. Jeden z nich podlehl svým zraněním a několik dalších jich bylo převezeno do nemocnice, ale jsou mimo ohrožení života. Sám řidič odešel z místa nehody po svých, ale byl odvezen do nemocnice na pozorování.

Závod byl nejdříve zastaven a následně zrušen.

Nehoda motorek

Den plný nehod: Tři skútry najednou

BMW vs. policie

Den plný nehod: Policajti sejmutí testovacím BMW

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama