Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Defender se do důchodu ještě nechystá, je o něj totiž velký zájem

Dny legendárního Land Roveru Defender se pomalu chýlí ke konci. Ale konec jeho výroby se nejspíše opět oddálí, což mnozí rádi přivítají, hlavně v Evropě.
Vydáno: 21.07.2015
Land Rover Defender..
Land Rover Defender.. Autor: Land Rover
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Britský Land Rover plánoval ukončit výrobu své letité ikony koncem tohoto roku. Poslední exempláře měly vyjet z továrny v Solihullu 20. prosince. Konec jedné slavné éry se připravoval dlouho a stále byl odkládán. Jenže život defenderu v jeho klasické podobě nelze prodlužovat donekonečna, protože prý nebude splňovat nové normy i předpisy, navíc prý neodpovídá nejnovějším trendům a požadavkům na bezpečnost.

Nicméně ohlášený konec výroby nezpůsobil ochabnutí zájmu o „výběhový“ vůz. Naopak, poptávka roste, hlavně v Evropě, a to takovou měrou, že Land Rover asi prodlouží jeho výrobu do února příštího roku, možná dokonce i déle. Počet objednávek evropských zákazníků se v první polovině tohoto roku zvedl o plných 40 procent, celosvětově pak o nemalých 29 procent. A 17 781 vyrobených defenderů v minulém roce dokazuje, že se offroadová legenda nechystá na odpočinek zapomenutá v koutě.

Nicméně produkce defenderu v továrně v Solihullu poněkud kontrastuje se zbytkem areálu. Linky na ostatní land rovery a jaguary tam jedou na směny nepřetržitě 24 hodin denně, o produkci defenderu se stará jen něco přes 400 zaměstnanců, kteří pracují na běžnou jednu denní směnu. I tak ale během ní místo dřívějších 84 defenderů vyrobí nyní 125 kusů. Zákazníci si evidentně chtějí pořídit originál, dokud je k mání. Nicméně ukončení výroby v Británii nejspíše nebude znamenat definitivní konec defenderu. Výroba se asi přesune jinam, někam, kde byrokrat ještě neřádí tak přísně a kde přijde robustnost, spolehlivost a výdrž klasického offroadu vhod. Jenže to už nebude britský originál.

Land Rover Defender vs Seat Leon X-Perience
Land Rover Defender vs Seat Leon X-Perience
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama