Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Dáváte si nohy na palubní desku? Nedělejte to

Snad nic není více sexy, než když si vaše dlouhonohá přítelkyně šetrně položí nohy na palubní desku. Bohužel jí ale v takovém případě hrozí obrovské nebezpečí, které není radno přehlížet. Že to není vůbec dobrý nápad, to vám až nepříjemně názorně ukáže následující příběh.
Vydáno: 11.08.2017
zranění - nohy na palubní desce
zranění - nohy na palubní desce Autor: CBS News
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nohy na palubní desce nemusejí být zvyklostí pouze krásných žen. Stačí, že jedete někam daleko a váš spolujezdcec si chce odpočinout. V takovém případě není nic snazšího, než posunout sedadlo až úplně dozadu a natáhnout si nohy pod čelní sklo. Od vážného zranění vás však potom dělí jen malá nehoda, při které by se jinak třeba ani nic nestalo.

Malá nehoda, velké následky

Své o tom ví i Američanka Audra Tatum ze státu Georgia, která si nohy i přes odpor svého manžela rovněž na palubní desku odložila. Dala si pěkně nohu přes nohu a jeli na výlet. Po chvíli se však z vedlejší silnice vyřítilo auto, které páru nedalo přednost. Ke střetu došlo při rychlosti zhruba 70 km/h, což vzhledem ke skutečnosti, že druhé auto už se v okamžiku nárazu pohybovalo stejným směrem, není nijak tragické. Snad by se ani nikomu nic nestalo, kdyby Audra neměla nohy na tak špatném místě.

Důvod je prostý - došlo k aktivaci airbagu spolujezdce. A ten k nohám na palubní desce rozhodně šetrný nebývá. Airbag má totiž za cíl chránit především tělo a hlavu vzpřímeně sedícího pasažéra s nohama na podlaze. S dolními končetinami na vrchu palubní desky však nikdo nepočítá. Nohy jsou tak vybuchujícím airbagem doslova vystřeleny přímo proti obličeji.

Navždy invalidní

Nikoho asi nepřekvapí, že Audra nedopadla dobře. Na čtyřikrát zlomená stehenní kost, zlomený kotník a zlomený nos, který trefilo její vlastní levé koleno. Záchranáři přitom prohlásili, že kdyby seděla správně, z nehody by odešla nezraněná. Američanka má nyní navíc v noze titanovou tyč uchycenou dvěma šrouby u kyčle a dvěma šrouby u kolene, a aby toho nebylo málo, šroub musel také do levého kotníku. Její stehenní kost se prý navíc už nikdy nezhojí natolik, aby na ní mohla bez problémům stát. Dovolené má jen čtyři hodiny pohybu denně, déle to kost zpevněná titanovou tyčí nesnese.

Audra Tatum se proto rozhodla, že na odkládání nohou na palubku bude aktivně upozorňovat. Vždyť kdo může být lepším příkladem než právě ona. Je z ní invalidní důchodkyně, a přitom úplně zbytečně. Myslete na to, až si budete své nohy na palubní desku pokládat...

Článek je zařazen v: zranění , nohy na palubní desce , nohy , stehenní kost , nehoda , dopravní nehoda , vážné zranění , kolaps , airbag , invalidita , invalidní důchodce , USA , Amerika , palubní deska , poranění , bezpečí , bezpečnost , automobilová doprava
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama