Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Další úsek dálnice D3 je v provozu. Vyšel nečekaně levně

Ve středu byla pro motoristy otevřena nová část dálnice D3 v úseku Borek - Úsilné. Motoristé by sice nejspíš více ocenili rozšiřování dálnice směrem k Benešovu a Praze, kde vznikají zácpy, i tak je ale nová silnice na jihu Čech rychlejší, bezpečnější a přispěje ke snížení dopravní zátěže v okolí.
Vydáno: 28.09.2017
Dálnice D3
Dálnice D3 Autor: Ministerstvo dopravy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nově zprovozněný úsek se napojuje na stávající silnici I/3 nad obcí Borek u Českých Budějovic a vede směrem k silnici I/34 (České Budějovice – Jindřichův Hradec). Do doby, než budou dokončeny navazující části dálnice, zůstane tento úsek pro motoristy bez dálničních poplatků. Stavba úseku mezi Borkem a Úsilným vyšla na 717,5 milionu korun, což oproti předpokládané ceně stavby ve výši 1,3 miliardy korun představuje úsporu 45 %.

Na tento nový úsek má už během příštího roku navázat další velká stavba. Tou bude obchvat krajského města, který by měl být hotový v roce 2021. Společně s ním stavbaři budou dokončovat také další část dálnice mezi Českými Budějovicemi a Veselím nad Lužnicí. Tato stavba by měla být hotova už koncem roku 2019. Už letos na podzim se ale motoristé dočkají ještě dalších pěti kilometrů dálnice mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem.

Všechny stavby ale stále zdržuje několik problémů. Někde je nutné opakovat proces posouzení vlivu stavby na životní prostředí, jinde musí znovu žádat o územní rozhodnutí a ve středních Čechách se část obyvatel dál nehodlá smířit s naplánovanou trasou. Nezbývá nám tedy nic jiného než doufat, že se ještě za našeho života dočkáme plynulého a pohodlného přesunu alespoň z jihu na sever Čech.

Článek je zařazen v: dálni , minsterstvo dopravy , stavba , Dálnice D3 , D3 , České Budějovice
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama