Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Další pražský tunel? Magistrála možná půjde pod zem

Ulice 5. května je jednou z těch nejfrekventovanějších v Praze. Úředníci na Praze 4 i proto přemýšlí, že ji alespoň z části schovají pod zem. Takový tunel by umožnil i nové tramvajové vedení.
Vydáno: 20.10.2017
Pražská magistrála
Pražská magistrála Autor: Internet Archive
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

S informací přišel Pražský deník, který poukazuje na to, že tento návrh se na Praze 4 probírá už zhruba rok. Starosta nuselské radnice Petr Štěpánek se k tomuto návrhu zatím nevyjádřil, ale v minulosti navrhoval, aby ulice 5. května prošla velkou přestavbou, při které by na ní přibyly jak tramvajové koleje, tak semafory. Jeho návrh se ale, a podle nás zcela logicky, nesetkal s žádnou podporou. Spíše naopak. Podle opozice by takové řešení dopravu na tak frekventovaném místě jen zhoršilo.

Dočkáme se někdy?

Návrh Sociálních demokratů z Prahy 4, tedy částečné zatunelování magistrály, oproti tomu zní celkem logicky. Tím, že by byla alespoň částečně doprava svedena pod zem, by se ulevilo obyvatelům, kteří v okolí magistrály žijí. Zároveň by se tak otevřela možnost přivést do těchto končin tramvajové spojení. Pražský zastupitel a náměstek ministra zahraničí Lukáš Kaucký, stranický kolega Petra Horálka, který zahloubení prosazuje, s tímto návrhem souhlasí a chce přípravu jeho projektové dokumentace zapsat už do městského rozpočtu pro příští rok.

Samotná dokumentace a celková příprava projektu by ale vyšla na několik milionů. Stavba pak dokonce na několik miliard. Navíc by trvala řadu let, po které by obyvatelé městské části Prahy 4 museli vydržet hluk a nepořádek ze stavby. To ale není nic proti vyhlídce, že by se dříve či později dočkali klidu a maximálně zvonění tramvají, které by je navíc odvezly doslova až před dům. Kde by případný tunel začínal a kdy by se mohlo poprvé kopnout je však zatím ve hvězdách. Snad se jednou dočkáme…
 

Článek je zařazen v: pražská magistrála , Praha , Praha 4 , tunel dopravní situace , hlavní město Praha
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama