Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Další novinka z Paříže: Fiat 500X

I když Fiat má problémy s odbytem svých vozů, takže musel zastavit na několik dní výrobu hned u dvou aut. Přesto se nevzdává – představil další verzi modelu 500. Je to opět tréňák.
Vydáno: 03.10.2014
Fiat 500X
Fiat 500X Autor: Fiat
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tedy tréňák to úplně není, ale zase je to crossover, jako byl 500 Trekking. Nové auto označené jako 500X však nabízí něco navíc. Tedy něco dost. Představte si, že tohle auto má pohon všech kol. A k tomu podvozek, který má stejný rodný list jako Fiat Punto nebo Opel Corsa. A v neposlední řadě dostane i devítistupňový (!) automat.

Nemyslete si, že tohle bude základ. Nikoliv. Základ je pětistupňový manuál a pohon předních kol. K tomu atmosférická zážehová šestnáctistovka s 80 kW. Vyšší verze pak mají i přeplňovanou čtrnáctistovku se 103 a 125 kW. K nim je možné instalovat výše zmíněný automat nebo dvouspojkovou šestistupňovou skříň.

 

 

Nafťáky samozřejmě jistí třináctistovka se 70 kW, která je jen předokolka, šestnáctistovka s 88 kW už je 4x4. Vrcholem je dvoulitrový čtyřválec se 103 kW.

V elektronice vozu půjde upravovat ledacos, třeba i chod brzd nebo systém ESP.

 

Honda Civic Type R

Začal pařížský autosalon. Všechny novinky najdete zde!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama