Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Další návrat slavné značky. Borgward vzkřísí vnuk zakladatele

Značka Borgward zas tak slavná nebyla. Mezi těmi značkami, které zanikly, to není nejzvučnější jméno. Ale i vy jste možná někdy viděli na obrázcích auto s typickým kosočtvercovým znakem. A to byl Borgward.
Vydáno: 09.02.2015
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Je to 54 let, co firma Borgward zbankrotovala. Tehhdejší majitel Carl Boergward se do smrti bránil tomu, že by firma byla na tom špatně a podle něj to byla spíš jen řízená krádež. Jeho verzi napovídá to, že tehdejší rozprodej majetku bohatě uspokojil všechny věřitele, a ještě nějaký ten milion marek zbyl. Podle jiných zdrojů to prý šlo s firmou dost z kopce a lidé, kteří do firmy investovali peníze, je chtěli mermomocí zpátky, dokud bylo co prodávat. Ať je to jak chce, v roce 1961 zkrachovala firma Borgward, založená v roce 1929.

Dnes chce vnuk zakladatele Christian Borgward opět vstoupit na automobilový trh. Na tiskové konferenci to oznámí v Ženevě dne 3.3. 2015. Možná tam i řekne, s jakým vozem toho chce dosáhnout.

 

Každopádně Borgward byl ve své době vedoucí značkou technologického pokroku. I když neměla takové ohromné vývojové zázemí, jako jiné firmy, dokázala přinášet velmi kvalitní vozy s perfektní technikou. Mezi nejslavnější vozy se zařadily Hansa 1500, Isabella nebo P100.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama