Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
Vydáno: 28.09.2015
Mercedes S-Class Cabrio.
Mercedes S-Class Cabrio. Autor: Mercedes
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 

Nicméně v souvislosti s tímto průšvihem se čím dál více skloňují sice legální, ale naprosto amorální a zastírací praktiky, které při emisních i spotřebních testech automobilky používají. Teď přišla s obviněním o manipulaci emisních testů i německá ekologická organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) a míří s ním na další německý koncern, tentokrát na Daimler-Benz.

Ten se však velmi důrazně ohradil a ve svém prohlášení řekl, že vozy z produkce Daimler-Benz nikdy nevyužívaly a nebudou využívat nelegální zařízení. Všechny benzínové i naftové motory z jeho produkce prý dodržují platná zákonná nařízení a odpovídají platným specifikacím. Každý motor je podle prohlášení automobilky naprogramován tak, aby dodržoval stanovené technické standardy a limity a automobilka prý neví nic o měřeních, která by dokazovala opak.

Daimler také prohlásil, že aktivně podporuje a sám vyvíjí nové testovací metody měření emisí postavené na reálných podmínkách a při běžném provozu vozidel. Tvrdí dokonce, že v tomto ohledu úzce spolupracuje i se státními organizacemi v Německu, Evropě i USA. Zdá se, že Daimler je si jist v kramflecích a dokonce naznačuje, že by kvůli tvrzením vyřčeným ze strany Deutsche Umwelthilfe mohl podniknout protiútok právní cestou. Uvidíme tedy, jak se věci vyvinou.

Mercedes-Benz E 250 BlueTec 4Matic Kombi  I
Mercedes-Benz E 250 BlueTec 4Matic Kombi I

 

Mercedes-Benz E 250 BlueTec 4Matic Kombi  II
Mercedes-Benz E 250 BlueTec 4Matic Kombi II
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama