Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Dacia Sandero RS má dvoulitr, jede přes 200!

Tohle auto udělá radost všem staromilcům, kteří mají pokrk oturbených tříválců. Rychlé Sandero s označením R.S. prodávané v Brazílii má totiž pod kapotou má malý skvost. Oficiálně to však není Dacia, ale Renault.
Vydáno: 18.07.2016
Renault Sandero RS, specialita pro Brazílii.
Renault Sandero RS, specialita pro Brazílii. Autor: Renault
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V Brazílii se Sandero prodává pod taktovkou Renaultu, takže toto je opravdu Renault Sandero. Tím skvostem pod kapotou je klasický atmosférický čtyřválec o objemu 2 litry. V dnešní době aby jeden atmosféru pohledal. Kam se podíváte, všude jen maloobjemové a přeplňované motorizace, se kterými zažijete vše možné, jen ne zábavu a radost z jízdy. Dvoulitr v Sanderu disponuje výkonem 150 koní a točivým momentem 195 Nm.

Oproti běžnému motoru tenhle dostal o 20 % větší sací potrubí s větším mezichladičem, vstřikovací tlak paliva byl zvýšen na 4,2 baru a motor také dostal novou řídící jednotku, s jejímž naladěním pomáhal přímo Renault Sport. K tomu všemu inženýři přidali šestistupňový manuál a výsledkem je zrychlení z 0 na 100 km/h za rovných 8 sekund a maximální rychlost 202 km/h.

Opravdu sportovnější

Pracovalo se ale i na podvozku a na brzdách tak, aby auto bylo co nejovladatelnější a přitom bezpečné. Přibyl také volič jízdních režimů „Normal“ a „R.S.“ a zcela vypínatelná stabilizace ESP. A pozadu nezůstal ani design Sandera. Dostalo nová černá 17“ litá kola, střešní spoiler nebo zadní difuzor v zadním nárazníku, z něhož vykukuje dvojitá chromovaná koncovka výfuku. Upraven byl také přední nárazník, jenž dostal LED denní svícení a větší otvory pro vstup vzduchu.

Prodej Renaultu Sandero je plném proudu a jeho základní cena byla stanovena na 60 600 brazilských reálů. To je v přepočtu asi 450 tisíc korun. Pro zajímavost se podívejte na web brazilského zastoupení značky Renault. :)

Článek je zařazen v: Dacia Sandero RS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama