Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Dacia Sandero R.S. a Duster jako pickup

Máme tady pro vás dvě novinky z dílny Dacie. Jedno je celkem zajímavý pickup s názvem Duster Oroch, druhý poněkud překvapivé Sandero – s dvoulitrem pod kapotou ve verzi R.S.
Vydáno: 19.06.2015
Dacia Duster Oroch_
Dacia Duster Oroch_ Autor: Dacia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Začneme s pickupem. O tom, že se tahle verze Dusteru chystá, se spekulovalo už dlouho. Jednoho vyfotili jako testovačku a pak se to už vleklo. Nakonec oficiálně přiznali, že bude. A je to tu. Na konci měsíce bude v Buenos Aires autosalon, a tam se obě novinky oficiálně představí. Duster nabídne pětisedadlovou a čtyřdveřovou karoserii a ložný prostor. Také na fotkách vidíme nějaké ty ochranné oblouky a plastové obložení ložného prostoru, ale to asi nebude v základní výbavě. Auto bude na výstavě stát na šestnáctipalcových ráfkách a pod kapotou se prý objeví jak šestnáctistovka, tak i dvoulitr. Samozřejmě v benzínu.

 

Druhý model je trochu překvapivý. Jde o Dacii Sandero, tedy auto, které je levnou verzí v rámci Dacie. Využívá komponenty ze starého Clia. A tohle auto dostalo nálepku R.S. Co je na tom tak překvapivého? No protože R.S. znamená Renault Sport. Renault je sice majitelem značky, ale je to něco, jako kdyby Škodovka představila Fabii GTI.

Dacia Sandero R.S.
Dacia Sandero R.S.
Dacia

 

Každopádně auto má mnohem lepší vzhled. Nový nárazník, kola, výfuky i interiér. Ale hlavně má lepší techniku. Upraven byl podvozek – a to jak pružení, tak i brzdy. Pod kapotou pak pracuje zážehový dvoulitr s výkonem 145 koní. Takže žádná supertřída, ale na ty staré díly…

Obě auta jsou určená pro jihoamerický trh. Možná se ale jednou Oroch postěhuje i na jiné kontinenty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama