Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Čtyřoká Octavia získala prestižní ocenění... za design

La Ferrari Aperta, Ferrari 458 MM Speciale nebo třeba Volvo V90 Cross Country. Všechny tyto vozy jsou dle odborníků podobně krásné jako nová Škoda Octavia Combi. Samozřejmě jde o nadsázku, i tak by se však ocenění Red Dot dalo interpretovat.
Vydáno: 07.07.2017
Škoda Octavia Combi
Škoda Octavia Combi Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už dlouho jsme tu neměli vůz, který by mezi lidmi podobným způsobem rozdmýchával emoce. Jedněm už se nová Octavia začala líbit, druzí ale „čtyřočko“ dál kategoricky odsuzují. Za všechno přitom může dvojice zkosených předních světel, která má za cíl odlišit Octavii od menšího Rapidu. To se bez nadsázky povedlo, veřejnost je však ke kontroverznímu vzhledu Octavie stále skeptická. My už jsme Octavii vzali na milost, jak jste si mohli přečíst v našich testech - jednak v nové generaci velice dospěla, a navíc ve verzi RS opravdu skvěle jezdí.

Odborníci to vidí jinak

Také designoví specialisté, kteří produkt Škoda Auto ocenili již pojedenácté v řadě, mají celkem jasno. Octavia Combi totiž společně s populárním Kodiaqem získala prestižní ocenění Red Dot za design pro rok 2017, o němž Jozef Kabaň před lety prohlásil, že je pro designéra stejně hodnotné, jako filmový Oscar pro režiséra. Na nové Octavii porotci oceňují především skvěle vyváženou sportovně elegantní kombinaci čistých křivek a ostrých hran.

Sama automobilka k tomu pak ústy Karla Neuholda, který je vedoucím designu exteriéru ve Škoda Auto, dodává: „Jsme na tato ocenění velice hrdí. Hledáme krásu v jednoduchosti a snažíme se skloubit funkčnost a estetiku. Naše linie jsou čisté, ostré a inspirované tradicí výroby českého křišťálu. Říkáme tomu krystalický design. Tyto prvky se nachází jak v exteriéru, tak i v interiéru, což činí naše modely jedinečnými.“

Kabaňova auta bodují

A kterým dalším škodovkám se v minulosti něco podobného také podařilo? V živé paměti máme ještě Rapid Spaceback, který je povedený především v kombinaci s protaženým zadním sklem (od modernizace jej mají všechny verze). Stejné ocenění však i rok předtím získal klasický Rapid. V roce 2016 byla tímto oceněním ověnčena také vlajková loď značky Škoda Superb, a pokud zabrousíme hlouběji do historie, byly v roce 2010 oceněny hned dva modely - Škoda Superb Combi a Škoda Yeti.

Premiérové vítězství v soutěži si mladoboleslavští vybojovali v roce 2006 s druhou generací modelu Octavia Combi a o rok později s Roomsterem. Odborníci však nezapoměli ani na Fabii - oceněna byla jak druhá, tak třetí generace.

Na závěr přikládáme seznam vozů, které nyní vedle Octavie Combi získaly tutéž cenu: Audi Q2, Mazda MX-5 RF, BMW 5 Series Sedan, Citroën C3, Peugeot 3008, Škoda Kodiaq, Kia Rio, Kia Optima SW, Kia Niro, Ferrari J50, Ferrari GTC4Lusso, Ferrari 458 MM Speciale, Hyundai i30, Hyundai Genesis G80 Sport, Hyundai IG Grandeur, SEAT Ibiza, LaFerrari Aperta, Borgward BX5 a Volvo V90 Cross Country:

Článek je zařazen v: Škoda Octavia , Octavia Combi , design , Red Dot , Red Dot award , ocenění
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama