Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Combat Guard: Nejbrutálnější izraelský teréňák

Tohle je asi ten nejfantastičtější teréňák, který byl pro vojáky vytvořen. Tohle je opancéřovaná buryna, speciál schopný patrolovat i zabíjet s neuvěřitelnou rychlostí. Autorem je Israeli Military Industries.
Vydáno: 16.08.2014
IMI Combat Guard
IMI Combat Guard
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nikde jinde neprobíhá vývoj pozemních bojových prostředků tak rychle kupředu, jako v Izraeli. Podívejte se třeba na jejich tanky Merkava, které jsou jednohlasně pasovány na nejnebezpečnější a nejlepší svého druhu. Americké i Ruské stroje zdálky přihlížejí, jak se Merkava kolem nich přežene a v plné rychlosti je sestřelí.

My ale dnes představíme novinku, která není tak velká. Jde o terénní vůz pro patrolování i nebezpečné akce, kam je třeba použít techniku schopnou překonat těžký terén. A to hodně těžký terén. Základ vozu totiž mají na svědomí dvě veličiny v offroadových záležitostech, které zná celý svět – Ido Cohen, specialista na stavbu offroadových speciálů na Paříž-Dakar apod., a americko-izraelský Zibar (vyhledejte si třeba Zibar M). Ti postavili na ohromná 54palcová kola monstrauto, které nemá vlastně limity. Nájezdové úhly? Co to je, když kola trčí daleko před i za kabinu. Škrtnout podvozkem o něco? Jak, když dokáže hladce přejet překážku o výšce až 76 cm! Brodí do 152 cm a vyšplhá na sedmdesátistupňové stráně.

IMI Combat Guard

Auto je těžce obrněno. Tohle není žádný drobek, který se musí bát kalašnikova. Vůz by měl odolat i výbuchu tankové miny. Možná mu to utrhne kolo, ale posádce se nic nestane. Zajímavý je vstup do vozu. Dveře jsou dvoudílné a spodní část funguje jako schůdky do letadla. Při té výšce je to zapotřebí. Má to však ještě jednu výhodu. Vojáci mohou stát na stupátku a nemusí se nohou dotknout nebezpečné země, dokud ji nepropátrají detektory. Také mohou využít tento prostor jako útočně-obranný prvek.

A co pohání tohle auto? Je to motor od GM – nafťák o objemu 6,5 litru s označením Cobra. Ten dokáže autu udělit rychlost až 152 km/h na silnici a v terénu pak 120 km/h. Ale tohle auto o maximální rychlosti opravdu není.

IMI Combat Guard Foto: IMI

IMI Combat Guard, Foto: IMI

 

Zajímá vás, co má za zbraňovou výzbroj? Může mít prakticky cokoli. Vůz se nabízí jak v opancéřované verzi pro městský boj, tak i v otevřené verzi jako nosič těžkých zbraní, střel a minometů. Mezi obranné systémy vozu patří FLIR  systém, což je obrana před RPG. Ve voze je nainstalován radar, který odhalí zaměření střely RPG. Automaticky otočí na střeše speciální hlaveň, ve které jsou malé střely. Ty vyletí proti raketě a zneškodní ji ještě za letu. O střelce se pak postará zbraňový technik, který přes počítač ovládá lehký kulomet na střeše.

Inkas Huron APC

Autobus pro drsný chlapy – Inkas Huron APC

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama