Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Clarkson, Hammond a May ukázali, kolik díky Amazonu vydělávají

Už když se bývalí moderátoři Top Gearu uchýlili pod řídla Amazonu, bylo jasné, že půjde o extrémně megalomanský projekt, který bude stát velké peníze. Realita ovšem předčila očekávání.
Vydáno: 20.07.2017
The Grand Tour
The Grand Tour Autor: amazon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Amazon je velmi štědrým zaměstnavatelem a moc dobře ví, že ve známé moderátorské trojici má malý poklad. Neváhá jim proto poskytnout takový rozpočet, o kterém si BBC se svým Top Gearem může jen nechat zdát. Možná jste si mysleli, že Amazon The Grand Tour vyrábí sám, ale není tomu tak. Pro tyto účely si platí společnost s názvem W. Chump and Sons, kterou si založil Clarkson, Hammond a May společně s bývalým producentem Top Gearu Andy Wilmanem.

A právě tato společnost před několika dny zveřejnila své daňové přiznání a s ním i příjmy jednotlivých moderátorů. A jsou to hodně zajímavá čísla. Za první sérii Amazon zaplatil 35,33 milionu liber, tedy v přepočtu něco lehce přes jednu miliardu korun. V tom jsou ovšem započítány veškeré náklady na výrobu celé série, a to včetně platů jak moderátorského tria, tak všech, kteří se na vzniku show podílejí.

Plat z Amazonu není vše

Pokud bychom tu částku očistili právě od všech vedlejších nákladů, zjistíme, že moderátorům v hrubém zbylo 8,39 milionu liber, tedy asi 247 milionů korun. Z toho je potřeba odečíst ještě daň, která ve Velké Británii přijde na 1,6 milionu liber, tedy asi 49 milionů korun. Jednoduchými počty se dostaneme k tomu, že čistý zisk, který si Clarkson, Hammond a May mezi sebe rozdělí, je 6,7 milionu liber, tedy asi 197 milionů korun.

Ale ti tři samozřejmě nemají příjem jen z The Grand Tour. K tomu totiž vydávají různá DVD a knihy, vystupují v různých show jako hosté a natáčí řadu rozhovorů. Za to všechno jim na účet přibývají další tisíce ber, které ovšem daňové přiznání jejich před rokem založené společnosti nezahrnuje. Clarkson se svými kumpány pak může s podobným příjmem počítat i do budoucna. S Amazonem mají totiž podepsanou smlouvu na minimálně tři série, přičemž ta druhá odstartuje ještě letos. A vzhledem k tomu, že show je velmi úspěšná, lze předpokládat, že se dohodnou na dalších sériích.

Článek je zařazen v: The Grand Tour , amazon , plat , Jeremy Clarkson , James May , Richard Hammond
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama