Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Civic Type-R předvádí působivé zrychlení a řízný zvuk

Japonská ikona mezi ostrými hatchbacky dobře ví, jak oslovit srdce potenciálních zákazníků. Neláká je totiž jen číselnými údaji nebo rekordem na Nordschleife, cílí především na emoce.
Vydáno: 27.06.2017
Honda Civic Type-R
Honda Civic Type-R Autor: Honda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

První testy našich zahraničních kolegů naznačují, že z Hondy Civic Type-R bude dost možná nejlepší hothatch letošního roku. Jezdí prý pohodlněji než Focus RS, klidněji než nabušené WRX STI (ačkoliv v jeho případě musíme brát pojem hothatch s výraznou rezervou), ale když na to přijde, dokáže jim i přes absenci pohonu všech kol náležitě pročesat kožichy. Rekordní čas na Severní smyčce s hodnotou 7 minut a 43,8 sekundy (o 5,5 sekundy rychlejší než dvousedadlový Volkswagen Golf GTI Clubsport S) ostatně hovoří za vše.

Je sice pravdou, že reálný provoz umí připravit i jiné než ryze okruhové výzvy, funkčnost všech 310 koní v Civicu Type-R nám však dokázala již devátá generace. U novinky výkon narostl o dalších 10 koní výš a nemáme proto důvod v podobně zářný výsledek rovněž nevěřit.

Zas o něco rychlejší

Nyní si ale konečně můžeme pustit záběry zrychlení ve skutečném světě, a navíc se zvukem, který ve voze uslyší posádka. Ten v sobě nese jasný odkaz svých atmosferických předků, ale gradace a chuť po otáčkách z jeho tónů čiší daleko výrazněji a je pravděpodobně daleko méně utlumený, než tomu bylo u předchůdce. Ostatně zaposlouchejte se sami.

Pro doplnění uvádíme, že na přiloženém videu zrychlí Civic Type-R na 230 km/h za méně než 30 sekund. Vše navíc proběhne při teplotě 30 stupňů Celsia, což vozu ukrádá ještě nemalou část dynamiky. Type-R přesto upaluje jako namydlený blesk a odstupňování jednotlivých kvaltů (hlavně ta řízná dvojka!) přivádí člověka na myšlenky, v nichž se prohání po závodní dráze.

Článek je zařazen v: Honda Civic Type-R , Honda , Civic , Type-R , Nordschleife , Hothatch , JDM , Japan
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama