Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Čínský supersport za pět tisíc dolarů předjedete i na kole

V Číně legálně i nelegálně kopírují kde co. Ale žijí tam i lidé, kteří fantazií a kreativitou přímo hýří a dokážou je přeměnit v naprosto originální výtvory.
Vydáno: 18.07.2015
Čínský amatérský sporťák.
Čínský amatérský sporťák. Autor: autoevolution.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Hodně kluků si v útlém i pokročilejším věku představuje, jak se prohání v naleštěném supersportu se stovkami koní pod kapotou nebo za zády. Málo jich však svůj sen uskuteční a něco pro to udělají. To ale neplatí o jistém 27letém Čchen Jen-siovi. Jako naprosto běžný čínský občan pracující ve sklárně si nic od Ferrari, Bugatti či Lamborghini dovolit nemůže. Ale má vlastní ruce a nápady, tak si podomácku postavil svůj vlastní sportovní vůz.

Ale navíc jde i s dobou, takže pod karoserií se neukrývá nějaký ten dvanáctiválec, nýbrž elektromotor. Čchen Jen-si, tak jako každý správný designér, si nejdříve svůj návrh vozu rozkreslil a pak se pustil ve svém domově ve městě Chaj-kchou do stavby, která jej ve výsledku přišla na 30 tisíc jüanů, což je asi 5 tisíc dolarů či 120 tisíc českých korun.

Za takové peníze postavil vskutku designové zajímavý stroj s prvky typickými pro nejluxusnější a nejvýkonnější supersporty. Problém ovšem je, že se s nimi může rovnat jen po stránce designové nápaditosti. Čchenova práce nese jasné stopy výrobku kategorie udělej si sám, čímž jeho úsilí rozhodně nechceme dehonestovat. Znamená to ale, že kvalita zpracování a způsob provedení budou důvodem pro čínské úřady, aby mu nedovolily vydat se s ním na běžné silnice.

Čchen s tím ale nejspíš i počítal, proto se neobtěžoval vybavit svůj vůz drobnostmi, jako jsou blinkry, zpětná zrcátka nebo bezpečnostní pásy. Můžeme si být jisti, že při stavbě na bezpečnost vůbec nedbal, ostatně když si plníte sny, nepodstatné detaily musí jít stranou, že? Musíme také zmínit, že Čchenův automobil vyvine maximální rychlost jen kolem 40 km/h. To je další důvod, proč se na běžné silnice nepodívá. Nejde ani tak o to, že by jej předjížděli i vysportovanější cyklisti. Vůz by totiž budil takovou pozornost, že by každý zvědavě zpomalil na jeho úroveň, což by mělo za následek dopravní kolaps v okolí několika kilometrů od něj. Ale i tak, klobouk dolů Čchene!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama