Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Čínské Ferrarsche, nebo Porschrrari?

Čím dál tím víc kroutíme hlavou nad neuvěřitelnou drzostí čínských značek vyrábějících elektromobily. Kopie Volkswagenu Brouk, Range Roveru tu už byly – ale tahle slátanina Porsche a Ferrari v jednom a dokonce i s okopírovaným znakem, je to extrém.
Vydáno: 21.04.2015
Čínská kopie Porsche a Ferrari
Čínská kopie Porsche a Ferrari Autor: autoevolution.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Právě probíhá autosalon v Šanghaji. I když je tu dost a dost zajímavých novinek, nám nejvíce učarovala firma Suzhou, která se zabývá výrobou tak dnes oblíbených elektromobilů. Na autosalonu totiž představili model Eagle EV.

Začneme technickými údaji. Jde o kupé o délce 4300 mm, výšce 1300 mm a šířce 1800 mm. Hmotnost je pouhých 800 kg, a to i přesto, že 260 kg váží pouze akumulátory. Ty mají kapacitu 9 kWh. V tomto výhledu se nám zdá deklarovaný dojezd větší než 260 km jako čínská pohádka. Maximální rychlost 120 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za (a teď se podržte sedadla, jedeme z kopce...) 4,8 s! Prostě elektrosporťák lepší než Porsche Cayman.

 

A toho nezmiňujeme jen tak náhodou. Tohle auto totiž vůz ze Zffenhausenu silně připomíná siluetou a svalnatými partiemi kolem kol. Ostatně podívejte se na znak vozu. Nezdá se vám na něm něco povědomého?

Čínský Range Rover - hl

Nejvtipnější čínská kopie auta

VIDOEV - hlavní

Číňané okopírovali VW Brouk, jen mu dali další pár dveří

 

Aby se neřeklo, že to je okopírované Porsche, dali vozu nový předek. Tedy nový – tohle je zase Ferrari F12 Berlinetta… Ať nám nikdo neříká, že tohle není napadnutelné. Bohužel asi není. V Číně je možné všechno a co by si taková značka Porsche asi vzala na automobilce Suzhou z města Suzhou. A čínské úřady a soudy jsou v tomhle řekněme mírně zainteresované.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama