Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Číňané okopírovali VW Brouk, jen mu dali další pár dveří

V Číně se okopíruje všechno. Nejlepší je, že v Číně se kopíruje už i čínské zboží. Ale to je jiná zpráva. Dnes vám představíme model firmy VIDOEV, který bez uzardění kopíruje Volkswagen Beetle. Jen mu dává další pár dveří.
Vydáno: 25.03.2015
VIDOEV - hlavní
VIDOEV - hlavní Autor: Car News China
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Koupit si v Číně elektromobil znamená, že majitel zaplatí jen část peněz, protože vláda mu dá část ze zvláštního fondu na podporu elektromobility. Navíc má přednostní právo na registraci. Třeba v Pekingu je kvůli ohromnému množství aut jen omezený počet ročních registrací aut a převis na ně je zhruba sedminásobný. Takže se stále více rozmáhají automobilky, které připravují elektromobily, nebo dokonce nízkorychlostní elektromobily. Ty jsou ještě více zvýhodněné.

 

Jednou takovou značkou je VIDOEV. Ta nyní ukázala zatím prototyp vozu, který tedy ještě není dodělaný, ale vůbec nezastírá, že jde o Volkswagen Beetle. Snad i značku by tomu přilepili stejnou, kdyby jim nebylo jasné, že Volkswagen by je za to roztrhal, jak kalendář před Vánoci.

VIDOEV Foto:

Takhle tomu dali znak někde na pomezí Nissanu (tvar) a Volva (písmo) a jako bonus auto dostalo další pár dveří. Auto tak má délku 4,3 metru a motor prý má mít výkon 20 kW. Jak to bude vypadat uvnitř, to zatím není jisté. Vůz neměl interiér dodělaný. Vzadu pod sedačkami mají být každopádně olověné akumulátory.

Až bude auto připraveno, bude se vyrábět. Cena má být kolem 100 000 yuanů, což je lehce přes 400 000 Kč.

P.S. Proč je tam koncovka výfuku, to vážně nevíme. Asi opravdu dokonalá kopie.

Sichuan Yema  - hlavní

Číňané kopírují auta jako o závod. Podívejte se na jejich drzost

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama