Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Číňané kopírují auta jako o závod. Podívejte se na jejich drzost

I když některé čínské automobilové značky už od kopírování ustoupily a vytvářejí vlastní modely, rodí se nové a nové firmy, které se vezou na automobilovém boomu a kopírují, co se dá.
Vydáno: 01.02.2015
Sichuan Yema  - hlavní
Sichuan Yema - hlavní Autor: CarNewsChina.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jen se podívejte na poslední kousky, které se drze snaží ukazovat světu, že to je jejich výrobek. Třeba nám dost neznámá firma Sichuan Yema naposledy představila model T70. Je to neuvěřitelné, jak skvěle se dá dát dohromady Volkswagen Tiguan s maskou z Land Roveru Freelanderu a světly z Jeepu Grand Cherokee. 4555 dlouhá Yema T70 má pod kapotou čtyřválce o objemu 1,8 litru, s výkony 98 nebo 118 kW. Na výběr je jak manuální šestistupňová, tak i CVT převodovka.

 

Ale Sichuan Yema má na svém kontě už i další zajímavou vlnu na stojatém automobilovém rybníčku. Už v roce 2013 prosákla ven fotografie jejich chystaného SUV, které jako by z oka vypadlo Lamborghini Urus. Jenže tehdy asi „vystřelili“ příliš unáhleně. Lamborghini model pozastavilo a oni neměli najednou z čeho přesněji kopírovat. I technika založená na stařičkém Austin Rover Maestro s patnáctistovkovým motorem nebyla ideální ani na Čínu.

Sichuan Yema
Sichuan Yema
Auto.sohu.com

 

To Jiangling T7 se ničím ani nesnaží zastírat, že jde prostě o okopírovaný Volkswagen Amarok. Základ je ovšem v Isuzu, a to i s tradičním 2,8litrovým motorem s výkonem 100 kW.

Jiangling T7
Jiangling T7
CarNewsChina.com

 

I starý známý Landwind (ano, to je ta značka, která se před mnoha lety snažila dostat do Evropy s teréňákem ve stylu Opelu Frontera, ale po nárazových testech, kdy auto totálně zkolabovalo, se zase stáhla) vytáhl zajímavé eso z rukávu. Model X7 jako by z oka vypadl Range Roveru Evoque. Tak snad tentokrát ta bezpečnost bude o kousíček lepší.

A jako poslední si dáme Rayttle E28. Tady nemohou Číňané ani náhodou odkazovat, že jde o tradiční auto, které se jen náhodou podobá něčemu jinému, jak to udělali před lety se Smartem u mezinárodního soudního dvora. Tohle je totiž Renault Twizy jako vyšitý. A když se evropský elektromobil nedokáže v Evropě prodat (prodeje jsou na 12 % očekávaných čísel), tak to třeba dokáže čínská kopie v Číně. Má mít dojezd 80 km a maximální rychlost 130 km/h.

Rayttle E28 Foto:

Rayttle E28

Rayttle E28 Foto:

Rayttle E28

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama