Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Číňan za nový vůz zaplatil mincemi. Vážily čtyři tuny

„Budete platit hotově, nebo kartou?“ To je asi velmi častá otázka, kterou slýcháte v obchodech. Tu dostal i pan Gan. Odpověděl, že bude platit hotově. A pak přistavil náklaďák.
Vydáno: 05.06.2015
Počítání peněz za auto_
Počítání peněz za auto_ Autor: CCTV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pan Gan si vybral auto, které stálo 680 000 juanů, což je v přepočtu asi 2,6 milionu korun. Jen 20 000 juanů zaplatil bankovkami. Ten zbytek muselo deset zaměstnanců více než hodinu přesouvat do obchodu. Šlo totiž o balíčky drobných mincí.

Pan Gan televizi CCTV řekl, že na jeho čerpací stanici jsou to mince za tři měsíce. A jelikož prý nikde v okolí není žádná banka, kde by se daly peníze vyměnit, rozhodl se koupit služební auto. A tak peníze sebral, zabalil a šel na nákupy.

 

  Jak je vidět, tento způsob placení je v Číně dost oblíbený. Před nedávnem paní Li zaplatila za BMW 730Li bankovkami v malých hodnotách. Teda nezaplatila tím celý automobil, větší část šla z karty. A to bylo velké štěstí pro místní zaměstnance, protože ti počítali bankovky šest hodin.

  Počítání peněz za auto 2 Foto:

  Počítání peněz za auto 2 Foto:

  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama
  Reklama