Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Chytrá kampaň děsí chodce, kteří přecházejí na červenou

Sáhněte si do svědomí. Kdo z vás občas nepřeběhne silnici na červenou? Myslíme, že jsme na tom všichni stejně. Právě proti tomu se rozhodli zabojovat v Paříži a vybrali si k tomu velmi drsný způsob.
Vydáno: 08.06.2017
Chytrá kampaň děsí chodce, kteří přecházejí na červenou
Chytrá kampaň děsí chodce, kteří přecházejí na červenou Autor: Serviceplan Group
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Většina z nás neustále někam spěchá, hlavy máme zabořené do mobilů a přestáváme sledovat dění kolem sebe. Krom toho, že nám často uniká velká spousta i hezkých věcí, můžeme takto snadno přijít minimálně k pořádnému úrazu. To když takto zamyšleni vstoupíme na přechod pro chodce ve chvíli, kdy nám svítí červená.

Ročně se takto zraní nebo rovnou zemře velké množství lidí, na což má reklamní kampaň, kterou vám dnes ukážeme, upozorňovat. Většina takových nehod je totiž úplně zbytečná a často je vina na chodci, který nedával pozor a nerespektoval červené světlo na semaforu.

Smutné statistiky možná pomůže změnit chytrý billboard, ve kterém jsou umístěny dvě kamery a který byl rozmístěn na několika přechodech pro chodce v Paříži. Jedna kamera umí rozpoznat chvíli, kdy na přechod vstoupí chodec na červenou. Pokud se tak stane, ozve se z reproduktorů zvuk brzdícího auta, který spolehlivě všechny chodce vyděsí k smrti. Jejich reakci pak zaznamená druhá kamera a následně ji ve formě fotky promítne na plochu billboardu.

Těžko říct, jestli něco takového zabere na obyvatele Paříže. Na nás by to fungovalo stoprocentně. Vyděšený výraz člověka, který si myslí, že na něj jede auto, je možná ta nejlepší prevence, kterou jsme kdy viděli. Je ovšem smutné, že jsou takové kampaně vůbec potřeba.

Článek je zařazen v: reklama , chodci , přechod pro hodce , přechod na červenou
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama