Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Chystá Škoda překvapení? Po Nürburgringu se prohání tajemný Kodiaq

Poté, co automobilky vyslyšely chuť zákazníků po vozech typu SUV a crossover, je tu další velká poptávka, na kterou je potřeba reagovat. Zákazníci totiž všechna ta SUV chtějí také s alespoň trochu zajímavým výkonem.
Vydáno: 19.11.2017
Po Nürburgringu se prohání tajemný Kodiaq
Po Nürburgringu se prohání tajemný Kodiaq Autor: Automotive Mike
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

A na to už zareagoval SEAT, který chystá model Ateca ve verzi Cupra. Připravuje se ale také Volkswagen, který podle dostupných informací už pracuje na modelu Tiguan R. Do koncernové party ještě chybí Audi, které ale ostřeji naladěná SUV už nabízí. Nasnadě je tedy otázka, co naše domácí Škoda Auto? Podle následujících záběrů to vypadá, že se tohoto trendu už brzy chytí také, a to s modelem Kodiaq RS. Není to tak dávno, kdy jsme vám o tom, že se Kodiaqu RS nejspíše dočkáme, říkali. Od té doby je ale ticho po pěšině a žádné další informace do světa neunikly.

Díky následujícímu videu se to ale změnilo. Pořízeno bylo na okruhu Nürburgring, kde se podobné prototypy testují celkem často. Většinou jsou taková auta nějak zamaskovaná, aby nebylo hned poznat, o co jde. A ani tento Kodiaq není výjimkou. Na první pohled se totiž po okruhu proháněl kousek s černými plastovými nárazníky a s obyčejnými halogenovými světly. To by ukazovalo na nějakého „žebráka“. Ale co by dělal na jednom z nejslavnějších okruhů světa? Proto si spíš myslíme, že jde o strategické maskování.

Škodovka tak nejspíše ladí techniku a nastavení pohonné jednotky. Co se té týče, nejčastěji se ve spojitosti s Kodiaqem RS skloňuje dvoulitrové BiTDI, které by mělo být naladěné na minimálně 240 koní. K tomu by škodovka mohla přidat pohon všech kol a ostřeji řezaný design karoserie. Jak to ale dopadne, kdy konkrétně se Kodiaqu RS dočkáme a co vše novinka nabídne, je zatím ve hvězdách.

 

Článek je zařazen v: Škoda Auto , Škoda , Kodiaq , Škoda Kodiaq , Kodiaq RS , Škoda Kodiaq RS , Nürburgring , testování
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama