Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Chystá se nová generace Astry OPC, ale bude infikovaná nemocí downsizing

Opel Astra OPC se dočká nové generace, to je dobrá zpráva. Ta horší je, že i OPCéčko postihne nemoc zvaná downsizing.
Vydáno: 25.09.2015
Opel Astra OPC
Opel Astra OPC Autor: OPEL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Není to tak dávno, co se představil nový Opel Astra OPC. Ale už teď víme, že jeho nová generace dostane motor o menším objemu, s turbem a větším výkonem. Tedy na papíře, dokonce bude mít „papírově“ nižší spotřebu, ale na reálná čísla si počkáme, až naplno propukne skandál s emisními a výkonnostními podvody, jež odstartovala značka VolksWagen.

Hlavní technický inženýr Opelu Marc Schmidt v Austrálii prozradil, že nová Astra OPC přijde o dvoulitr a v rámci epidemie zvané downsizing dostane turbovanou jednašestku. Ta má nabídnout více než 206 kW dosavadního dvoulitru. Dokonce se spekuluje, že nová jednašestka bude pohánět všechna čtyři kola. OPCéčko by mělo vzniknout v třídveřové i pětidveřové variantě, mluví se i o naftovém motoru, jenže tolik propíraný skandál VolksWagenu by mohl tento záměr překazit. Uvidíme.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama