Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Chystá se další Volvo? Ne, to je nový Focus

Pokud vám až do nynějška připadaly nové Fordy podobné vozům značky Aston Martin, mělo by se to brzo změnit. Špionážní snímky nového Focusu totiž prozrazují, že bude vypadat úplně jinak. Jak? Ford bral inspiraci ještě severněji, v maskování totiž vypadá jako Volvo.
Vydáno: 19.10.2017
Ford Focus Mk4 9
Ford Focus Mk4 9 Autor: carscoops
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O příchodu nového Focusu se spekuluje už dlouho. Však taky třetí generace populárního modelu nižší střední třídy má to nejlepší už pěkně dlouho za sebou. Možná, že zvenčí vypadá aktuální Focus stále vydařeně, uvnitř avšak na vrchol třídy ztrácí pocitovým rozdílem deseti let. A právě na interiér se prý Ford u nového Focusu zaměří nejvíce.

ST nejspíš s patnáctistovkou

Nám však učaroval vnější design. Na špionážních snímcích, které nebyly pořízeny nikde jinde než na příjezdové cestě ze Severní smyčky okruhu Nürburgring, je jasně patrné, že Ford svůj kynetický design značně upraví a Focus půjde ještě více do kulata. Ze snímků je zároveň vidět i důvod, proč byl nový Focus spatřen v okolí Nürburgringu. Podle velkých brzd, 19palcových kol a masivních koncovek výfuku je zřejmé, že se nedíváme na ledajaký Focus, ale že jde o budoucí ST kombi.

Ford se s touto informací netají a na dotaz, kdy nový Focus konečně dorazí, odpověděl zcela konkrétně. Čtvrté generace populárního modelu bychom se totiž měli dočkat už počátkem příštího roku a modely ST prý přijdou hned v zápětí. Zajímavostí také je, že Ford plánuje i luxusně pojatou variantu Vignale. Zda nové ST ale skutečně dostane přeplňovaný EcoBoost o objemu 1,5 litru s výkonem 275 koní, to prozatím jisté není.

Článek je zařazen v: Ford Focus , nový Focus , špionážní snímky , nový Focus spatřen , snímky nového Focusu , nejnovější Focus , Focus test , testy Focusu , nový Focus v testech , čtvrtá generace Focusu , Focus MK4 , Focus IV , Volvo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama