Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Chevrolet hollywoodské hvězdy Steva McQueena je na prodej

Jméno jedné z největších hvězd stříbrného plátna Steva McQueena přitahuje i dnes, mnoho let po jeho smrti. A to nejen fanoušky filmového umění.
Vydáno: 23.08.2015
Chevrolet Pick-up 1956.
Chevrolet Pick-up 1956. Autor: ebay
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V 60. a 70. letech patřil mezi nejpopulárnější a nejslavnější hollywoodské herce. Jenže Steve McQueen byl i nadšeným motoristou, závodníkem a sběratelem automobilů i motocyklů. Například v roce 1964 jako člen týmu Spojených států startoval na Mezinárodní šestidenní v tehdejší NDR, kde se utkal v přímém boji i s tehdy vynikajícími československými jezdci.

Většina lidí si Steva McQueena jako sběratele spojuje se silnými motorkami a sportovními vozy. Není divu, často byl fotografován se svým ferrari, porsche či mustangem. Proto cokoliv s motorem a spojené s McQueenem velmi přitahuje automobilové fanoušky. Nedávno se například jeho bývalé Porsche 911 Turbo z roku 1976 prodalo na aukci v Monterey za skoro dva miliony dolarů. Teď je k mání jiný kousek z jeho vlastnictví, ale trochu překvapivě nejde o žádný sporťák.

 Na Ebay se v těchto dnech draží jednotunka Chevrolet Pick-up z roku 1952 v kempingové úpravě. Vůz má dokonce certifikáty pravosti a historie včetně dokladů o vlastnictví McQueenem. Zelený chevrolet pohání šestiválec o objemu 3,9 l, má čtyřstupňovou manuální převodovku a na korbě je originální hliníková odnímatelná obytná nástavba vyrobená firmou Harold Van Hoosen. Herec vůz v 50. letech vůz opravdu používal při výletech. Zajímavější ale je, že jde o vůbec poslední automobil, ve kterém v životě jel. Vezl jej totiž na letiště, odkud odletěl na operaci nádoru v roce 1980. Pár dní na to bohužel zemřel.

 Dražba na Ebay začínala před pár dny na částce 50 tisíc dolarů. Momentálně se cena vyšplhala na téměř dvojnásobek a atakuje hranici 100 tisíc dolarů.

 


  

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama