Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Chcete zažít jízdu jako se závodním speciálem? Pak si pořiďte limitovanou edici Fabie.

Automobilka Škoda oslavuje svůj nejúspěšnější rok ve své závodní historii speciálním limitovaným modelem Fabia.
Vydáno: 13.12.2017
Škoda Fabia limitovaná edice
Škoda Fabia limitovaná edice Autor: Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tato speciální edice odkazuje na letošní úspěchy soutěžního vozu Škoda Fabia R5. Ten kromě jiného v letošní sezoně vybojoval titul mistra světa v kategorii WRC 2.

Fabia se zážehovým motorem 1,4 TSI o výkonu 92 kW/125 k, sedmistupňovou převodovkou DSG a sportovním podvozkem je nejrychlejší verzí v rámci této modelové řady. Vzhled vozu Fabia R5 připomínají na speciální limitované edici například 17“ kola a některé designové prvky karoserie. Ručička rychloměru se zastaví na maximální rychlosti 203 km/h a stopky odhalí zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,8 sekundy.

Zážitky z dynamické jízdy podpoří i sportovní podvozek se sníženou světlou výškou a tlumiči s tužší charakteristikou. Jízdní projev zvýrazňuje také sportovní volant, nová exkluzivní sportovní sedadla a přepracovaný koncový tlumič výfuku.

Škoda Fabia limitovaná edice
Škoda Fabia limitovaná edice
Škoda Auto

Design limitované edice vychází z vozu Fabia Monte Carlo s bílou barvou Candy a černě lakovanou střechou. Specifickými prvky designu jsou 17“ kola z lehkých slitin dostupná ve třech barevných provedeních (zářivě zelená, bílá a černá). Pozornosti neujdou ani nápisy „WRC 2 2017 champion“ a další designové elementy, jež odkazují na úspěšné soutěžní vozy.

Kromě výrazných prvků s odkazem na svět motorsportu se nová speciální edice vyznačuje také rozšířenou standardní výbavou, jejíž součástí jsou třeba i vyhřívaná přední sedadla, zadní parkovací kamera, navigační systém Amundsen, automatická klimatizace Climatronic, bezklíčové odemykání, zamykání a startování KESSY, signalizace vzdálenosti při parkování vzadu, elektrické ovládání oken vpředu a vzadu, adaptivní tempomat Adaptive Cruise Control, stejně jako světelný a dešťový senzor.

Limitovaná edice v počtu 1 300 vozů bude k dispozici od února 2018.

Článek je zařazen v: Škoda Auto , limitovaná edice , Fabia , Fabia R5 , WRC 2 , rally
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama