Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Zprávy

Chcete rychlejší Octavii RS? ABT nabízí přes 300 koní

Škoda Octavia RS je rychlé a praktické auto, které má v podstatě jedinou vadu. Po českých silnicích jich jezdí tisíce a snad na každém druhém kilometru o nějakou zakopnete. O to lákavější je pro některé majitele možnost vyčlenit se z davu s pomocí upraveného vzhledu i výkonu.
Vydáno: 06.10.2017
Škoda Octavia RS od ABT má 315 koní.
Škoda Octavia RS od ABT má 315 koní. Autor: ABT
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Standardní Škoda Octavia RS nabízí výkon 230 koní a točivý moment 350 Nm. Výkonnější verze RS 245 navíc může dalších 15 koní přidat, přestože jejím hlavním přínosem je spíš chytrý elektronický diferenciál na přední nápravě a upravený podvozek. Obě auta jsou v reálném provozu velmi rychlá, na různé verze sesterského SEAT Leon Cupra s výkony kolem 300 koní však nestačí. Dá se to ale změnit.

Známý úpravce ABT nyní všem majitelům Octavie RS nabízí zvýšení výkonu o celých 37 procent, tedy ze 230 na 315 koní. Točivý moment pak s novou řídící jednotkou vyroste na 450 Nm. Součástí úprav jsou také zcela nové pružiny od ABT a snížení podvozku o 20 milimetrů, což pomůže nejen v zatáčkách, ale i sportovnějšímu vzhledu. Devatenáctipalcová kola obouvají pneumatiky o rozměru 225/35.

Článek je zařazen v: Škoda Octavia RS ABT , Octavia RS tuning , zvýšení výkonu Octavia , ABT tuning , nejrychlejší Octavia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama